İnegöl Devlet Hastanesi’nde taşeron problemi

CUK’ta moderatör Cem Taşkıner, hastanede çalışan ve kadroya geçen taşeronların çalışma saatlerinde değişikliğe gidilmesine rağmen ücretlerinde bir değişikliğe gidilmemesini gündeme taşıdı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
15 Tem, 2019 / Pzt 15:19 |
/ 4.092 Kez Okundu
| |
İnegöl Online ve Genç Gazete’nin sosyal medya hesaplarında her Cuma akşamı canlı yayınlanan C.U.K programında bu hafta İnegöl Devlet Hastanesi’nde taşerondan kadroya geçirilen işçilerin yaşadıkları sıkıntılar anlatıldı.

Konu hakkında konuşan Cem Taşkıner “Şimdi biliyorsunuz bir taşeron yasası çıkartıldı. Taşeronlar İnegöl Belediyesi’ndeki, İneögl Devlet Hastanesi’ndeki taşeron işçiler kadroya alındı. Karoya alındıktan sonra 16 temmuz günü hastanedeki taşeron işçiler işlerine yarım saat erken gidecekler, yarım saat geç çıkacaklar.  Doktorlar normal saatinde gelecek 9’da iş başı yapacaklar. Bana gelen bilgiye göre bu kararın nedeni İnegöl Belediyesi’ndeki taşeron işçiler 45 sat çalışıyor haftada, devlet hastanesindeki taşeron işçiler 40 saat çalışıyormuş. Yeni karara göre hastanedeki taşerondan gelen işçilerin çalışma saatlerini 45 saate çıkarıyorlar doğru olarak. Bana gelen bilgiye göre İnegöl Belediyesi’ndeki taşeron işçiler asgari ücret artı yüzde 30 maaş alıyorlar. İnegöl Devlet Hastanesi’ndeki taşeron çalışanlar ise asgari ücret artı yüzde 4 maaş alıyorlar. Taşeron kanunu çıkmadan önce bu işçiler daha çok maaş alacaklardı. Bunu gündeme getirmem için söylediler. 45 saat ise herkese 45 saat çalışılsın ama bu insanlara maddi olarak hakkını verin.” Dedi.

Programın yorumcusu Uğur Bayram ise “Kahrolsun taşeron sistemi bu sistem bir emek hırsızlığıdır. ”
 Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.