İnegöl Hayvan Barınağı Yeni Yerinde

İnegöl Belediyesi’nin Halhalca Mahallesi yolu üzerinde yapımını büyük ölçüde tamamladığı Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi açılış için gün sayıyor.

04 Nis 2018 / Çar 16:22 |
/ 15427 Kez Okundu
| |


İnegöl Belediyesi, Karalar-Halhalca Mahallesi yolu üzerinde 2016 yılı Aralık ayında temelini atarak yapımına başladığı yeni Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi’nde sona geldi. Kısa bir süre sonra açılışının yapılması planlanan merkeze, eski barınakta bulunan hayvanların nakilleri yapılmaya başladı.

Belediye Başkanı Alper Taban, doğayla iç içe, yeşillikler içerisinde bulunan ve sahipsiz hayvanlara modern bir yaşam alanı sunan merkezi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


6 bloktan oluşan ve 1170 metrekare inşaat alanına sahip merkez hakkında bilgi veren Taban, “Burada sahipsiz hayvanlarımız eski merkezimizde olandan çok daha güzel imkânlara sahip olacaklar. Şu anda kısmen sahipsiz hayvanlarımızı buraya getirdik. İnşallah bundan sonra da kendi başına sahipsiz dolaşan hayvanlarımızın hepsini burada toplamış olacağız” dedi.


4 Nisan’ın Dünya Sokak Hayvanları Günü olduğuna vurgu yapan Taban, “Canlıya yatırım yapıyoruz. Allah’ın yarattığı her şey bizim için değerli ve önemlidir. Bu hayvan olsa da böyledir, bir bitki olsa da böyledir. Yaratılanların en şereflisi olan insana hizmet etmek zaten bizim için bir ayrıcalıktır” diye konuştu.


Taban, tesisin çevre ve bahçe düzenlemesinin tamamlamak üzere olduğunu kaydederek, “Projenin yaklaşık 2 milyon TL bütçesi olduğunu söyleyebiliriz. Bunun 540 bin liralık kısmını Orman Bakanlığımızdan hibe olarak aldık. Ben buradan bir kez daha bakanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.