İnegöl İl Olacak mı?

MHP İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir, geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen MHP 12. Olağan Büyük Kongresine ilişkin açıklamalarda bulundu.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
19 Mar 2018 / Pzt 16:03 |
/ 8.765 Kez Okundu
| |

Bedir kongreye ilişkin yaptığı açıklamada, “12. Olağan Büyük Kongremizde Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli 2023’te 100 il, bin ilçe sözü vermiş ve bunu tüm Türkiye’ye duyurdu. İlçe halkımızın gönlü rahat olsun, İnegöl bu listede ilk sıralarda yer alan ilçelerden biridir.

İNEGÖL İLK SIRALARDA YER ALIYOR

İnegöl’ün il olma konusu ile ilgilide konuşan Bedir, “ Bildiğimiz üzere İnegöl’ümüzün uzun yıllardır il olma hayali hep kursağımızda kalmış, yarıda bırakılmıştır. Çeşitli dönemlerde başta partimiz Milliyetçi Hareket Partisi olmak üzere, diğer siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının, İnegöl’ün il olması konusu ile ilgili bir talebi olmuş ancak mecliste karşılık bulamamıştı. 12. Olağan Büyük Kongremizde Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli 2023’te 100 il, 1000 ilçe sözü vermiş ve bunu tüm Türkiye’ye duyurdu. İlçe halkımızın gönlü rahat olsun, İnegöl bu listede ilk sıralarda yer alan ilçelerden biridir. Milliyetçi Hareket Partisi il ve ilçe teşkilatı, genel merkezimiz İnegöl’ü önemsiyor ve İnegöl’ün isteklerini çok iyi biliyor” şeklinde konuştu.

İNEGÖL’DEN 400 KİŞİ KATILDI

Geçtiğimiz Pazar günü Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen MHP 12. Olağan Büyük Kongresine İnegöl’den yaklaşık 400 kişi katıldı. Üst kurul delegesi olarak oy kullanan ise Hayati Bedir, Fahri İnkaya ve Nazan Gündüz isimleri yer aldı.

MHP 12. Olağan Büyük Kongresine ilişkin açıklamalarda bulunan MHP İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir, “ 1 Kasım 2015 tarihinden beri yürütülen MHP’yi yok etme politikası, Milliyetçi-Ülkücü Hareketin tepkisi ile geri tepmiştir.  MHP’de korsan kongre yapma çabası içerisine giren, desteklerini kimden aldığı bilinmeyen, güya 40 yıldır ülkücü olduğu ifade edenler partimizi bölmeye, parçalamaya çalışmıştır. 15 Temmuz Hain Darbe girişimine kadar yürütülen bu operasyonlar, o hain gecenin ardından daha da alevlenmiş, artarak çoğalmıştır. Ancak bizler, Türk Dünya’sının bilge lideri, genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin yanında dimdik durduk. Sabırla bekledik ve gün 18 Mart 2018 tarihlerini gösterdiğinde sözümüzü tuttuk, kongremizi gerçekleştirdik. Bu kongrede tarla farelerine, yıkım hayali ile yanıp tutuşan kripto canavarlarına, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü bozmaya meyilli art niyetlilerle değil, gerçek manası ile ülkesi ve milletinin değerlerine bağlı, Milliyetçi Ülkücü Hareketin tertemiz evlatlarına yer verilmiş ve kurultay salonumuz mahşeri bir kalabalığa teslim olmuştur. İçeride ve dışarıda yaklaşık 150 bin dava arkadaşımız hazır vaziyette bekledik. Tek liste ile gidilen seçimde Genel Başkanlığa 1167 geçerli oyun tamamını alarak yeniden hareketimizin lideri Dr. Sayın Devlet Bahçeli seçilmiştir. Bizlerde İnegöl’de 3 üst kurul delegesi ve yaklaşık 400 dava arkadaşımız ile bu kurultaya katıldık” Ayrıca daha önce MYK da Bursa’dan 3 olan üye sayımızın 4'e çıkması da bizi memnun etmiştir.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.