İnegöl Köftesi olması gereken yerde

İtalyan Sanatçı Maurizio Cattelan’ın ’provokatif’ eseri olan "duvara bantla yapıştırılan muz"a göndermede bulunarak İnegöl köftesinin olması gereken yeri paylaştı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
13 Ara 2019 / Cum 19:48 |
/ 1.816 Kez Okundu
| |
İtalyan Sanatçı Maurizio Cattelan'ın 'provokatif' eseri olan "duvara bantla yapıştırılan muz" Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne de ilham kaynağı oldu. Belediye, Bursa'nın simgesi olan kestaneyi duvara yapıştırdı.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, performans sanatçısı David Datuna'nın, dünya çapında gündem olan ve 120 bin dolara satılan 'duvara bantlanmış muz' eserini kameralar önünde yemesine, biber paylaşımıyla gönderme yaptı. Başkan Aydın, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla "Yenişehir biberi acı olur, toprağı bereketli olur, sanat eseri dediğin böyle olur"” ifadelerini kullandı.

KÖFTE OLMASI GEREKEN YERDE
İnegöl Belediyesi ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bizim duvara asılacak eserimiz yok. #İnegölköftesi olması gerektiği yerde” ifadelerini kullanarak köfteyi olması gereken yere tabağın içine koydu.


Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.