İnegöl mobilya sanayisi bunu merak ediyor! Vivense'de neler oluyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
İnegöl mobilya sanayisi bunu merak ediyor! Vivense'de neler oluyor
#İnegöl | Haber Merkezi
13 Kas 2023 / Pzt 16:39
/ 40.146 Kez Okundu
| |

Türkiye'nin mobilya sektöründe önde gelen şirketlerinden Vivense, Avrupa'daki operasyonlarını küçültmeye gidiyor. Şirket, Birleşik Krallık ve Almanya'daki faaliyetlerini sonlandırdığını duyurdu. Türkiye’de ise Kemal Erol’un şirketin yönetiminden ayrıldığı öne sürüldü.

Türkiye'nin mobilya dikeyindeki önde gelen şirketlerinden Vivense, son olarak 2020 yılında Actera'dan aldığı 130 milyon dolarlık yatırımla gündemimizdeydi. Geçen üç yılın sonunda ise Vivense'de oldukça ilginç bir döneme girildi. Ancak buna değinmeden önce, gelin Vivense'ye genel olarak bir göz atalım.

2013 yılında Kemal Erol tarafından kurulan Vivense, Türkiye'de mağazalaşması ve büyümesinin ötesinde globalde de önemli atılımlar yaptı. Platformun şu anda aktif olarak hizmet verdiği ülkeler arasında Çekya, Belçika, Hollanda bulunuyor. Aslında kısa bir süre önceye kadar bu ülkeler arasında Birleşik Krallık ve Almanya da yer alıyordu. Zaten " Vivense'de neler oluyor?" sorusunun cevabı da bu noktada önem kazanıyor.
Edindiğimiz bilgilere göre Vivense, an itibarıyla Birleşik Krallık ve Almanya faaliyetlerine son verdi. Şirket, bu konuda resmi bir açıklama yapmasa dahi Vivense'nin hem Birleşik Krallık hem de Almanya web sitelerine baktığımızda şu anda herhangi bir sipariş alınamadığını görüyoruz.

BİRLEŞİK KRALLIK MAĞAZASI DA KAPANDI
Bu arada Vivense'nin 2021 yılının mart ayında global faaliyetlerini ilk olarak Londra, Richmond'da başlattığını hatırlatalım. Şu anda, görselde de görebileceğiniz gibi Vivense'nin Richmond'daki mağazası kapalı.

AVRUPA'DAKİ DİĞER OPERASYONLAR
Çekya, Belçika, Hollanda'da ise siparişler konusunda herhangi bir sorun görünmüyor. Dileyen bu platformlardan ürün siparişi verebiliyor.

TÜRKİYE'DE VİVENSE
Vivense, ülkemizde 2018'de 21 olan mağaza sayısını, 2022'de 100'e çıkarmıştı. Şirket şu anda Türkiye'de 120'den fazla mağaza ile hizmet vermeye ise devam ediyor. Site trafiklerine baktığımızda da Vivense için stabil bir ilerlemenin devam ettiğini görüyoruz.

Vivense'nin Birleşik Krallık ve Almanya operasyonlarını sonlandırmış olmasının yanı sıra şirketteki en önemli değişikliklerden biri Kemal Erol'un şirketin yönetiminden ayrılmış olması. Kemal Erol'un LinkedIn profiline baktığımızda da şirketten Ekim 2023'te ayrıldığını görüyoruz. Edindiğimiz bilgilere göre ise Kemal Erol'un Vivense'deki hisseleri duruyor. Odağını Türkiye'ye çeviren Vivense'nin ilerleyen süreçte Türkiye'de halka arz yapıp yapmayacağı ise merak konusu. Bunun haricinde Kemal Erol'un yerine kimin geldiği de şimdilik belirsiz.
KAYNAK: WEBRAZZİ


Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.