İnegöl ormanlarını kurtarmak için 100 bin TL’lik proje

Kütahya’nın Domaniç ilçesinde, İnegöl-Domaniç karayolu İkisular mevkiindeki ormanlık alanı tırtıllar istila ederken, adeta ağaçlarda yaprak bırakmadı. Tırtıllar için çalışma başlatıldı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
20 Eyl 2019 / Cum 09:57 |
/ 2.729 Kez Okundu
| |
İnegöl-Domaniç karayolu İkisular mevkiindeki ormanlık alanı adeta tırtıllar istila etti. Yakın mahallelerde oturanlar arasında endişe yaratan tırtıllar kayın ağaçları ile kaplı İkisular mevkiinde yoğun bir şekilde görülüyor. Tırtıllar kısa sürede ağaçlardaki ve bazı bitki türlerindeki yaprakları yok ederken, ormanlık alanın büyük bir bölümünde yeşil rengini bozkıra bıraktı.

100 hektarlık orman alanını istila eden Kızılkuyruklu kayın tırtılı (Callitearapudibunda) için Orman İşletme Müdürlüğü çalışmalar başlattı.

HAVADAN İLAÇLAMA BAŞLADI
Tırtıl istilasının sonlandırılması için yetkililer havadan ve karadan ilaçlama faaliyetlerine başladılar. Bu sayede tırtıl yoğunluğunun azaltılması hedeflenmekte.

KUŞ YUVALARI YERLEŞTİRİLECEK
Öte yandan tırtıllarla organik mücadele için bölgeye böcekçil kuşların yuvaları yerleştirilmekte. 

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.