İnegöl şenlikleri başladı

Ertuğrul Gazi Kültür ve Yaşatma Derneği tarafından 20.si düzenlenen Ertuğrul Gazi’yi Anma ve İnegöl Şenlikleri, bugün başladı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
29 Haz 2018 / Cum 11:06 |
/ 7.375 Kez Okundu
| |
Birçok etkinliğin düzenleneceği sabah anıt önünde çelenk sunumu ile başladı.
Burada konuşan İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Erim “Bundan sonraki aşamamızda Baykoca türbemizi ziyaret, samsa çavuş ve geyikli baba türbemizi ziyaret son olarak ta  Turgut Alp köyümüzde Turgut Alp türbesi yanında mevlit programımız ve pilav ikramımız olacaktır.  18.30’da belediye önünden amfi tiyatroya kadar sürecek olan kortej yürüyüşümüze de herkesi bekliyoruz. Kortej yürüyüşü sonrası gerçekleştireceğimiz konser programına tüm İnegöl halkımızı davet ediyoruz.”

Ak Sakallılar meclis başkanı Niyazi Çapa “Değerli protokol İnegöllü kardeşlerim. Bizler aslen Söğütlüyüz ama Eskişehir’de kalıyoruz. Eskişehir’den yuvamızda sevgiler. Söğütten,  dedem Ertuğrul Gazi Han’dan hemen yanı başında Şeyh Edebali’den oradaki Yörük Türkmen kardeşlerimizden sizlere selamlar getirdim. Şuanda başlamış olan şölenimizin ülkemize memleketimize camiamıza hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.”

Konuşmaların ardından program Baykoca Türbe Ziyareti, Samsa Çavuş Türbe Ziyareti, Turgut Alp Türbe ziyareti, Cuma namazı sonrası pilav ve ayran ikramı ile devam edecek.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ

Saat 18.30’dan Belediye önünden başlayacak olan kortej yürüyüşü, Kültür Park içerisinde bulunan amfi tiyatroda son bulacak. Saat 20.30’da ise amfi tiyatroda folklor gösterisi ve konser gerçekleşecek.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.