İnegöl sokaklarında son model taksi

Belediye meydanında Yıldız Takside çalışan genç taksi şoförü, son model lüks bir otomobili taksiye çevirdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Nis 2018 / Pzt 16:47 |
/ 25.025 Kez Okundu
| |

Özel Tüketim Vergisi'nde (ÖTV) yaşanan düşüş, birçok taksiciyi memnun etti. Bu indirimden yaralanan Yıldız Takside taksi şoförlüğü yapan Gökhan Ungan, son model lüks bir otomobili taksi yaptı. Türkiye'de çoğunlukla makam aracı olarak kullanılan taksiyi gören vatandaşlar da bu duruma karşı şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Birçok müşterisi ile komik diyaloglar yaşayan Ungan, sırf gezmek için taksiye binenlerin olduğunu söylüyor.

BİZDE, MÜŞTERİLERİMİZDE MEMNUN

Fiyatın cazip gelmesinden dolayı tercihini lüks otomobilden yana kullandığını belirten Gökhan Ungan, “Bu arabayı almaya İnegöl’e farklı bir vizyon oluştursun diye karar verdik. Amacımız güzel bir hizmeti kaliteli bir şekilde vatandaşımıza sunabilmek. Bunun içinde öncelik devletimize ÖTV muafiyeti için teşekkür ediyoruz. Bizde bundan yararlanarak en iyi hizmeti sunmak amacıyla bu aracı aldık. Müşterilerimizde memnun. Aynı taksimetre ücretiyle daha lüks konforu yaşayarak ulaşım hizmet alıyorlar. Bunun için bizde, müşterilerimizde memnun” dedi.

ŞAHİN’DEN MERCEDES’E

Daha önceki araçlarının 1996 model şahin marka olduğunu ifade eden Ungan, “O araçta eski diye müşteriler de, bizlerde sıkıntı yaşıyorduk. Çıtayı bu anlamda yükseltmek istedik” diye konuştu.

PARK CADDESİNDE TUR ATTIRANLAR VAR

İnsanların aracı ilk gördüklerinde tereddüt yaşadığını belirten Gökhan Ungan, “Mercedes’ten taksi mi olur, bunun taksimetre ücreti iki katıdır diye düşünenler var. Araca binince o kafalarında ki fikri yeniyorlar. Çünkü taksimetre ücreti her araçta aynı. Bu ücret yasal olarak belirleniyor. Biz bunu kendi isteğimize göre değiştiremiyoruz. İnegöl’de ki diğer taksilerle aynı tarife üzerinden çalışıyoruz. Bunu da ancak aracımızı kullandıktan sonra fark ediyorlar. Sırf gezmek için araca binenler oluyor. Bazı müşterilerimiz Park Caddesin de veya İnegöl AVM etrafından dolaşmak için biniyor. Bazıları ise, taksimetre az çıkınca fazla vererek arabanın hakkı budur diyorlar. Bizler 7/24 hizmet ediyoruz. Bizlere 05454505584 numaralı telefondan ulaşabilirler” dedi.

ÖNEMLİ OLAN İLK ADIMI ATMAK

Diğer taksici esnafında da olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden Ungan, “Hepsi İnegöl’e yakışan bir araç olduğunu belirttiler. Kendileri de bu tür bir değişiklik yapmak istiyorlar. Bizim yaptığımız diğer arkadaşlar için örnek teşkil etti. Kendileri cesaret edemiyorlardı. Çoğu taksicinin aklında bu var ama önemli olan ilk adımı atmak. İlk adımı biz attı. İnşallah diğer arkadaşlarda devamını getirir” diye konuştu.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.