İnegöl’de 16 ailenin veresiye defterini kapattılar

MÜSİAD İnegöl Başkanı Mehmet Döngel, Kovid-19 pandemisinden dolayı hem maddi hem de manevi olarak zarar gören vatandaşların yaralarının bir an evvel sarılması amacıyla ramazanda Zimem (Veresiye) Defteri uygulamasıyla yardımlaşma ve dayanışma çağrısında bulundu. MÜSİAD 16 ihtiyaç sahibi ailenin marketlerde bulunan veresiye borcunu kapattı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
30 Nis 2020 / Per 15:05 |
/ 10.911 Kez Okundu
| |
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İnegöl Başkanı Mehmet Döngel, yaptığı yazılı açıklamada "İlk olarak Çin’in Wuhan eyaletinde görülen ve kısa zaman sonra başta Avrupa ve Amerika olmak üzere, bütün dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını ülkemizi derinden sarsmaya devam ediyor. Devletimiz ve milletimiz, bu sıkıntılı süreci en az hasarla atlatabilmek ve oluşan yaraları bir an evvel sarabilmek amacıyla tarihte eşine az rastlanır şekilde, büyük bir dayanışma ve fedakarlık örneği sergiliyor." ifadelerini kullandı. 

Koronavirüsün maalesef tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi ekonomik sarsıntılara yol açtığını aktaran Döngel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Salgının yaralarını bir an evvel sarabilmek için, Cenab-ı Hakk’ın bizlere bahşettiği nimetleri aziz milletimizle paylaşmak, boynumuzun borcudur. MÜSİAD İnegöl olarak, kurulduğumuz günden bu yana, bu borcun sorumluluğuyla hareket ediyor, kazancımızı bölüşmeyi lütuf değil zaruret olarak görüyoruz. Ecdadımızın tüm insanlığa ders verircesine hayata geçirdiği Zimem (Veresiye) Defteri uygulamasını, MÜSİAD İnegöl olarak 2016 yılından bu yana, büyük bir teveccühle sürdürüyoruz. İhtiyaç sahibi kardeşlerimize, Zimem Defteri geleneğiyle el uzatıyor, MÜSİAD İnegöl Ailesini, onların hayır dualarıyla daha da büyütüyoruz. Uygulama ile üyelerimiz, esnaftan veresiye-borç defterini (zimem defteri) alarak ihtiyaç sahiplerinin toplam borç bedelini ödüyor, böylece borç sahiplerinin hesabını sıfırlamış-kapatmış oluyor. Bu güzel uygulamanın yaşatılmasında öncülük ederek toplumumuzun diğer kesimlerine de ilham olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. " 

Biz, “beraber” çok iyiyiz ve büyüğüz. 

Bu vesileyle, MÜSİAD İnegöl Ailesinin her bir ferdini, iş insanlarını, dostları, kardeşinin derdiyle dertlenmeyi görev bilen herkesi, Zimem (Veresiye) Defteri uygulamasına katkı sunmaya davet ettiklerini dile getiren Döngel, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Sabırsızlıkla yolunu gözlediğimiz, öncesi rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan Ayı’nın, hepimiz için huzurlu ve bereketli geçmesini diliyorum. Cenabı-ı Hak, yaptığımız ve yapacağımız yardımları kabul eylesin, bizlere, Ramazan Bayramı’na kavuşmayı nasip etsin."


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Kadir Arı / 30 Nis 2020 / Per 16:08
Yapılan yardımlar benim bildiğim kadarıyla böyle olmuyor