İnegöl’de 50 TL’yi 75 bin liraya satıyor

İnegöl de ikamet eden 31 yaşındaki Üniversite öğrencisi Doğan Kaya(21), bankamatikten çektiği paralar arasında hatalı basılmış 50 liralık banknotu, koleksiyon değeri olduğu düşüncesiyle internetten satışa çıkardı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
15 Eyl 2020 / Sal 14:05 |
/ 8.915 Kez Okundu
| |
Kaya,  ilk olarak paranın sahte olduğunu düşünürken, ‘0’ rakamı bulunmayan 50 liralık banknotu, para sayma makinesinden geçirince gerçek ortaya çıktı.  Paranın arkasında Fatma Aliye Hanım resminin yer aldığı banknotun 50 liralık banknotla da aynı olduğunu gören Kaya, paranın hatalı basım serisinden olduğunu tespit etti.
Paranın koleksiyon değeri olduğunu düşünen Kaya, 50 liralık banknotu 75 bin TL’den internette satışa çıkardı. Kaya, paradan elde edeceği gelirle yardıma muhtaç vatandaşlara destek vereceğini söyledi.
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi öğrencisi olan Doğan Kaya, “Bankamatikten para çektim. Yaklaşık 300 TL’yi cebime koyup markete alışveriş yapmaya gittim. Alışverişimi yapıp ödeme yaptığı sırada paralardan biri olan 50 TL’de farklılık gördüm. Paranın bir köşesinde sadece 5 yazıyordu. 0 silinmiş gibiydi. Bende şaşırdım ve araştırdım. Araştırmalarım sonucunda paranın hatalı basım serisi arasında yer aldığını gördüm. Bende koleksiyon erlerin dikkatini çekeceğine inandığım için internet sitesinde satışa sundum.” Dedi.
Kaya, paradan elde edeceği gelirle yardıma muhtaç vatandaşlara destek vereceğini de sözlerine ekledi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.