İnegöl’de arı ölümleri devam ediyor

Bilinçsiz ilaçlamadan dolayı İnegöl’de arı ölümleri yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Şipali Mahallesinde 40 kovan arı yanlış ilaçlama nedeniyle öldü.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
11 Nis 2019 / Per 18:34 |
/ 11.280 Kez Okundu
| |
İnegöl’de yaşanan arı ölümleri tedirgin ediyor. Ardı ardına yaşanan arı ölümlerinin sebebi olarak bilinçsiz ilaçlama gösterilirken; son olarak arı ölümleri Şipali Mahallesi’nde yaşandı.

 

Kendi arazisinde arı yetiştiriciliği yapan Ahmet Çamlıbel, arılarını kontrol etmek için geldiğinde büyük üzüntü yaşadı. Arıların çoğunun kovan önünde telef olduğunu tespit eden arıcı, yetkililere çağrıda bulundu.

 

Ahmet Çamlıbel, “Kovanları kontrol etmeye geldiğimde arıların büyük çoğunluğunun telef olduğunu gördüm. Çevremizde araziler var, bazı çiftçiler ilaçlamalar konusunda bilinçsizler. Böyle olunca da maalesef arılarımız ölüyor. Tabi ki tarım yapalım ama bilinçli yapalım. 50 kovanımdaki arıların %80’i öldü. Zararım büyük. Bu konuda yetkililerin de gerekli çalışmayı yapmasını istiyorum” dedi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Orhan pular / 11 Nis 2019 / Per 20:46
Ari ilaçlı araziye girmez tarlada yakalanırsa kovana giremez tarım arazileri içinde aricilik olmaz arıyı yüksek yerlerde ilacın yapılmadığı bölgede bakacaksın daha arazide zehirli ilaca başlanmasını arlara zarar verilsin sadece dinlere ot ilacı atıldı oradada arının işi olmaz