İnegöl’de artistlik yapan milletvekili partisinden ihraç ediliyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
20 Kas 2023 / Pzt 15:10
/ 6.261 Kez Okundu
| |

Geçtiğimiz yıl Meral Akşener’in İnegöl’de ki programında basın mensuplarına sert müdahalelerde bulunan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

İyi Parti'de Genel Başkan Meral Akşener'in hesaplarının incelenmesi için başvuruda bulunan ve partinin kasasından 132 milyon liranın buharlaştığını söyleyen Ümit Dikbayır, kendisi hakkındaki iddiaların da ortaya çıkartılmaması durumunda savcılığa başvuracağını söyledi.
Önemli isimlerin ayrıldığı parti, şimdi de yolsuzluk iddiasıyla çalkalanıyor.
Krizin en önemli aktörü ise Meral Akşener'in öz yeğeni olan Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır.
Öyle ki Dikbayır ile ilgili Meral Akşener ve ailesinin hesaplarını incelettiği iddiası ortaya atıldı.
Hesap inceletme iddiasının yanı sıra partinin kasasından 132 milyon liranın buharlaştığı Dikbayır tarafından öne sürülünce, İyi Parti'de yolsuzluk gündemi iyice ayyuka çıktı.
İddiaların ardından kendisinin ve ailesinin banka hesaplarının inceletildiğini söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den sert açıklamalar geldi.

Sadece kendisinin değil, oğlunun ve eşinin hesaplarının da kontrol edildiğini gayriresmi olarak öğrendiğini belirten Akşener "Bu doğru bir bilgi. Biz ilgili bankaya müracaat ettik, şimdi o gayriresmi bilgi resmi hale gelecek. Bunu ispat edemeyen şerefsiz oğlu şerefsizdir. İspat edildiği takdirde de ben bu politikayı tümden bırakacağım" ifadelerini kullandı.


Akşener'in sözleri sonrası Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Dikbayır ise, kendisi hakkında ortaya atılan iddiaların ortaya çıkartılması durumunda vekillikten istifa edeceğini belirtti.
Dikbayır ayrıca, kendisi hakkındaki iddiaların da ortaya çıkartılmaması durumunda savcılığa başvuracağını söyledi.
Yaşananlar İyi Parti'de deprem etkisi yaratırken konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.
İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Ümit Dikbayır’ın kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurdu.
Zorlu, kesin ihraç talebinin Akşener'in imzasıyla gerçekleştirildiğini ekledi.
Zorlu'nun konuyla ilgili ifadeleri şöyle:
 

“İstifalar nedeniyle İyi Parti’ye haksızca bir yön çizilmeye çalışıldığını görüyoruz. Eleştirilere açığız ancak iş, gerçek dışı beyan ve iftiralar olursa bu başka bir şey. Partiden istifa ediyorsanız, vekillikten de istifa edin. Ümit Dikbayır bugün tedbirli ve kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmiştir”


İNEGÖL’DE BASIN MENSUPLARINA SERT MÜDAHALEDE BULUNMUŞTU
Geçtiğimiz yıl Nisan ayında Akşener’in esnaf ziyareti sırasında Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır’ın bazı basın mensuplarını işyerine almayarak dışarı atma girişimi kameralara saniye saniye yansıdı. Dikbayır, bir başka basın mensubu ile de tartışıp “Sen kimsin lan” diyerek hakaret etti.

Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.