İnegöl’de bankanın altında türbe mi var?

Tapuda var olan Ruşen Baba türbesi, gerçekte yok. Vatandaşlar ise türbe için iki yer gösteriyor. Ya bankanın altı yada bankanın yakınlarında ki bir evin bahçesinde…

#İnegöl | Haber Merkezi
Eklenme: 24 Haziran 2019 / Pazartesi 20:20:10
A A / 7452 Kez Okundu
| |
RUŞEN BABA TÜRBESİ NEREYE KAYBOLDU?

İnegöl’de 1934 yılına ait bir tapu kaydında Ruşen Baba türbesi gözükürken, belirten adreste ise türbenin olmaması kafalarda soru işareti bıraktı.

Yeni Şehir Vakıflar Memurluğunda ki belge de, Cuma Mahallesi Hükümet Caddesi’ne ait tapu kaydında, tapu sahibinin vakıf olduğu belirtilirken, söz konusu tapuda Ruşen Baba türbesinin olduğu belirtilmekte.

TAPUDA KAYDI VAR

İlgili tapuda “Bu mahal Ruşen Baba türbesi hamili marur bulunduğu hayati vehilenin 3 Eylül 441 tarih kararı veçhile ekrafa ait bulunduğu veciheti tapu encümenen 30-12-934 tarihli 157 numaralı karar ile tastik kılınamaçla tesili icra kılınmıştır” ifadeleri yer almakta.

Ruşen Baba Türbesiyle ilgili yaptığımız araştırma da kimi vatandaşlar türbenin yerini Ziraat Bankasının merkez şubesi olduğunu söylerken, kimi vatandaşlar da türbenin bankanın yakınlarında ki bir evin bahçesinde olduğunu söylüyor.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Y.B / 25 Haziran 2019 / Salı 17:30:44
BANKAYI YIKMANIN YOULUNU MU ARIYORSUNUZ ..??