İnegöl’de bedelli askerliğe 2 günde 65 başvuru

Bedelli askerlik yasasının onaylanmasının ardından Türkiye genelinde 2 günde 200 bine yakın başvuru olurken İnegöl’de ise bu sayı 65’i buldu.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Ağu 2018 / Çar 12:19 |
/ 10.358 Kez Okundu
| |
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın talimatıyla bedelli askerlik uygulamasına ilişkin çalışmalar hızlandırıldı. Düzenlemenin yasalaşmasının ardından iki gün içinde 200 bine yakın başvuru yapılırken Bakan Akar, "Hedefimiz gençlerimizin bedelli askerlik uygulamasından en kısa zamanda ve sorunsuz bir şekilde yararlanmasını sağlamaktır" dedi.
 
Bedelli askerlik uygulamasına yönelik çalışmalar Milli Savunma Bakanlığı koordinesinde Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarının ilgili birimlerinin katılımıyla yoğun bir şekilde devam ediyor. Sürece Jandarma Genel Komutanlığı yetkilileri de katkı sağlıyor.
 
Bakanlıktaki toplantılara zaman zaman Milli Savunma Bakanı Akar da başkanlık ediyor. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile diğer ilgililerin de yer aldığı toplantılarda bedelli askerlik uygulamasının tüm detayları masaya yatırılıyor.

İNEGÖL’DE İSE SAYI ARTIYOR

Türkiye genelinde 2 günde yaklaşık 200 bin başvuru olurken İnegöl’de ise 2 günde 65 başvuru gerçekleşti. Bu sayının önümüzdeki günlerde daha da artması bekleniyor

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.