İnegöl’de duygulandıran olay, her yerde onu arıyor

İnegöl’e bağlı İsaören Mahallesi’nde ikamet eden Kemalettin Can isimli vatandaş bahçesini budamak istediği sırada dalda asılı 7 TL’yi görünce gözyaşlarına hâkim olamadı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
05 Kas 2019 / Sal 08:22 |
/ 5.256 Kez Okundu
| |
Osmanlı gelenek ve görenekleri İnegöl’de hala yaşatılıyor. İnegöl’de bir vatandaş şeftali bahçesinden koparıp yediği şeftalilerin yerine parasını astı.

Konu hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Kemalettin Can isimli vatandaş “Bahçemde budama yaparken hayatımda hiç görmediğim bir şeyle karşılaştım. Osmanlı döneminde olan davranışı bahçemde gördüm. Fatih Sultan Mehmet, askerleriyle üzüm bağından geçerken, askerleri acaba yerler mi diye kontrol ederken, askerlerin asmalara altın bağladıklarını görmüş. Fatih, 'Bu asker eğer böyleyse ben İstanbul'u fethederim' demiş. Bende ona nazaran, bu ülkede şeftaliyi dalından koparıp yedikten sonra dala 7 lira para bağladıklarını gördüm. Gördüğüm de böyle insanlar var diye sevincimden ağladım.”  Dedi.

TANIŞMAK İSTİYORUM

Bu duyarlı vatandaş ile tanışmak istediğini belirten Can “Böyle insanlar varken bu ülkeye ne Amerika ambargosu ne İsrail zulmü, kimse bir şey yapamaz. Ben artık bu ağaçtaki meyveleri toplamayacağım. Bu dala 7 lirayı kim bağladıysa Allah rızası için onunla tanışmak istiyorum." İfadelerini kullandı.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.