İnegöl’de ekmeğe zam hazırlığı

İnegöl’de fırıncıların artan maliyetler nedeniyle ekmek fiyatına zam yapılması konusunda talepleri oldu.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
03 Mar 2022 / Per 11:42 |
/ 22.110 Kez Okundu
| |
Artan maliyetler ve un fiyatlarına gelen zamlar sonrası İnegöl’de ki fırıncıların zam talebi oldu. İnegöl’de ki fırıncıların kendi komitelerinde aldığı karar sonrası 2.5 TL’ye satılan 210 gram ekmeğin fiyatının 200 gram 3 TL olması yönünde taleplerini İnegöl Ticaret Sanayi Odası’na bildirdiler.

Yarın Ticaret Sanayi Odası’nda ki komite toplanarak bu zam talebini değerlendirmeye alacak. Komitenin ekmek fiyatındaki gramajın düşürülme konusuna sıcak bakmıyor. Masadaki bir başka seçenek ise 230 gram ekmeğin 3 TL’den satılması yönünde.

GRAMAJIN DÜŞMESİNE SICAK BAKILMIYOR
Öte yandan emeğin gramajının düşürülmesine sıcak bakılmazken, yarın gerçekleşecek toplantıdan çıkacak karar İTSO yönetimine sunulacak. Daha sonra bu kararın İTSO meclisinde oylamaya sunulacak.

ARALIK AYINDA ZAM GELMİŞTİ
İnegöl’de en son ekmeğe zam 1 Aralık tarihinde zam gelmişti. 2 TL’den satılan 230 gram ekmeğin gramajı 210’a düşürülmüş fiyatı ise 2.5 TL’ye yükseltilmişti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Y.Çavuş / 03 Mar 2022 / Per 23:02
Fiyat açısından denge unsuru ve dar gelirlininde faydalanabilmesi açısından acilen İnegöl de halk ekmeğin faaliyete geçmesi gerekir, böylelikle kimse meydanı boş bulmaz