İnegöl’de fabrika ve okul saatlerinin değiştirilme talebi

İnegöl’de fabrika mesai ve okulların giriş saatleri çok yakın olması nedeniyle servis taşımasında sıkıntı yaşanıyor. Yaşanan bu sıkıntıların çözülmesi için Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz saatlerde düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
12 Eki 2021 / Sal 14:56 |
/ 10.377 Kez Okundu
| |
Korsan taşımacılık konusunda konuşan İnegöl Ticaret Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ “Korsan taşımacılık ile alakalı mücadelemiz sürüyor. Korsan kaçak bu işler olmaması lazım. Bu iş haksızlığa neden oluyor. İnşallah bu işleri yapan arkadaşlarımız kayıt içine girsinler daha verimli hizmet etsinler.”

BAKANLIK İLE GÖRÜŞÜLMESİ GEREKİYOR
Korsan ile mücadelede bakanlık ile görüşülmesi gerektiğini belirten İnegöl Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz “Korsan ile alakalı ciddi mücadele etmeye çalışıyoruz. Özellikle Yavuz başkanın bu konu ile ilgilenmesini istiyorum. K belgesi dediğimiz belgeyi şuanda vergi kaydı olmayan bir komyonet sahibi alıyor. Bu araç ticari değil çalışıyor. Herşeyi resmi olan insanlar ile bu insanlar ile yarışmak zorunda kalıyor. Gerçekten bu işi yapmak isteyenler sıkıntıya düşüyor. Bunu vergi dairesi ile bakanlık ile görüşmek gerekiyor.”

FABRİKA VE OKUL SAATLERİNE DÜZENLEME TALEBİ
“İnegöl’de 475 adet S plaka var. Hamzabey OSB açıldıktan sonra ciddi sıkıntıya düşmeye başladık. Hamzabey OSB’ye gidiş geliş 50 dakikayı buluyor. Fabrika servisleri aynı saat okullar aynı saat keşmekeş bir hal almış durumda ortalık. Bu keşmekeşliği bitirmek için korsanları bitirmek için okul saatlerini fabrika saatlerine de düzenleme yapmamız lazım. Çünkü herkes servis kullanıyor.”

S PLAKA TALEBİ
Bursa’dan 100 plaka talep ettik. Bu plakalarda da bir sonuç alınamadı. Bu plakalar çıkarsa hem korsanın önüne geçilmiş olur hem de esnaf rahatlamış olur.  

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.