İnegöl’de fiyatlar yüzde 350 arttı

İnegöl’de 10 yıl öncesinde sıfır bir konutun metrekare birim fiyatları bin lira civarındayken, artan aşırı maliyetler ve inşaat sektöründeki standartların değişmesiyle yüzde 200 ila 250 arasında artış yaşandı. Konutun mevkii, inşaatta kullanılan malzemeler ve yaşam alanları eklendiğinde İnegöl’de şuan yeni yapılmış bir konutun metrekare birim fiyatı ortalama 3 bin-3 bin 500 lira arasında değişiyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
14 Oca 2022 / Cum 20:21 |
/ 4.148 Kez Okundu
| |
Son yıllarda özellikle İnegöl’deki konutlarda yaşam alanlarının eklenmesiyle konut metrekare fiyatları adeta uçtu. Vatandaşlarında artık sadece dört duvar olsun yeter anlayışının değişmesiyle İnegöl’de lüks konutlar yükselmeye başladı. Maliyetlerle birlikte konut sektöründe bu standart değişimi metrekare fiyatlarını yükseltti.

FİYATLAR NEDEN ARTTI?
İnşaat metrekare fiyatlarının artışını değerlendiren uzmanlar, “Enflasyonun olduğu Türkiye gibi ülkelerde fiyat artışları kaçınılmazdır. Özellikle hammadde tarafında ithalata bağlı olan alanlarda bunu çok daha fazla hissettik diyebiliriz. Dolayısıyla bugün geldiğimiz noktada maliyet tarafındaki yükseliş kaçınılmazdır. Ayrıca inşaat sektörü işçiliğin yoğun olduğu bir alandır. Fiyatlar genel seviyesindeki yükseliş işçilik fiyatlarına da direk olarak yansımakta. Bu da nihai ürün fiyatını birinci derecede etkilemektedir.”
 

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.