İnegöl’de ilk teravihi Ayasofya Camii İmam Hatibi kıldırdı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
İnegöl’de ilk teravihi Ayasofya Camii İmam Hatibi kıldırdı
#İnegöl | İHA
23 Mar 2023 / Per 10:56
2 dk okuma / 2.720 Kez Okundu
| |

11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif çarşamba akşamı kılınan teravih namazlarıyla başladı. İnegöl Belediyesi’nin ramazan programları çerçevesinde ilk teravih namazını Ayasofya Camii İmam Hatibi Kurra Hafız Bünyamin Topçuoğlu Kasımefendi Cami’sinde kıldırdı.

İnegöl Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan ayına özel teravih programları ile ilçe halkını buluşturmak için hazırlıklarını tamamladı. İlk teravih gecesinde de Ayasofya Camii İmam Hatibi, aynı zamanda 3 Türkiye birinciliği bulunan ve 2009 yılında Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen 10. Uluslararası Kur’an-ı Kerim Yarışmasında Güzel Okuma dalında Dünya Birinciliğini elde eden Kurra Hafız Bünyamin Topçuoğlu İnegöl halkıyla buluştu.
Tüm camilerde olduğu gibi Kasım Efendi Camisinde gerçekleştirilen teravih programına da ilçe halkının ilgisi yoğun oldu. Ramazan-ı Şerif’in ilk teravihinde, tüm camiler doldu taştı. Kasımefendi Camisinde teravih öncesi Kuran-ı Kerim tilavetiyle gönülleri mest eden Hafız Bünyamin Topçuoğlu, daha sonra teravih namazını da kıldırdı.
Belediye Başkanı Alper Taban namaz sonrası cami cemaatiyle bir araya gelirken, namaz çıkışı vatandaşlara helva ikramları da yapıldı.
Teravih programları
İnegöl Belediyesi ramazan ayı boyunca 8 ayrı gecede teravih programı tertip edecek. Teravih programları çerçevesinde; 27 Mart Pazartesi akşamı Hafız Osman Bostancı Erenler Cami’sinde, 31 Mart Cuma akşamı Hafız Ferruh Muştuer Toki Hz. Ali Cami’sinde, 3 Nisan Pazartesi akşamı Hafız Alpcan Çelik Mevlana Cami’sinde, 7 Nisan Cuma akşamı Hafız Ali Derman Akşemseddin Cami’sinde, 10 Nisan Pazartesi günü Hafız Ahmet Yüksel Emir Sultan Cami’sinde, 14 Nisan Cuma günü Hafız Metin Çakar Alanyurt Esentepe Cami’sinde, 17 Nisan Pazartesi Kadir Gecesi’nde ise Hafız Adem Bilgetay OSB camisinde İnegöl halkıyla buluşacak.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.