İnegöl’de ki maskeler Çin’e satılıyor

Çin’de baş gösteren Corona virüsü sonrası, Çin’de maske kullanımı zorunlu olması nedeni ile maske kıtlığı ortaya çıktı. İnegöl’de mobilya sanayisinde kullanılan maskeler daha yüksek karla Çin’e satılmaya başlandı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
15 Şub 2020 / Cmt 11:09 |
/ 11.368 Kez Okundu
| |
İlk olarak Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve şimdiye kadar 24 ülkeye yayılan koronavirüsü maske satışlarını artırdı.

Özellikle Çin, ülkedeki maske kullanımının artması üzerine talebi karşılayamayacak duruma geldi. Farklı ülkelerden maske ihraç etmeye başlayan Çin'e Türkiye'den de ciddi miktarda maske satışı gerçekleşiyor.

Virüs salgını sonrası stokları tükenen Çinli şirketlerin imdadına ise Türkler yetişti. İzmir, Zonguldak ve Kayserili üreticiler Çin’in 200 milyonluk siparişini yetiştirmeye çalışıyor.

ÜRETİM YETMEYİNCE SATIN ALMA BAŞLADI
Çin’in kısa vadede 200 milyonluk siparişi için üretim hızı yetmeyince maske üretici firmalar sanayi kentlerinde üretim yapan fabrikaların ellerinde bulunan maskeleri satın almak için girişimlere başladı.

İNEGÖL’DE DE SATIN ALIYORLAR
Sanayi kenti İnegöl’de fabrikalarda kullanılan toz maskeleri, şehir dışından gelen toptancılar tarafından toplu olarak satın alınıp , daha yüksek karla Çin’e tekrar geri satılmakta.
 

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.