İnegöl’de kimsenin görmek istemediği acı gerçek

Türkiye ortalamasında doktor başına 498 hasta düşerken, İnegöl’de bu oran %100 artarak doktor başına 1072 hasta düşmekte.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
02 Eki 2021 / Cmt 12:37 |
/ 25.475 Kez Okundu
| |
Sağlık Bakanlığı’nın 2020 yılında açıkladığı verilere göre Türkiye’de toplam 165 bin hekim bulunmakta, ve bir doktor başına düşen kişi hasta sayısı 498.

İNEGÖL’DE DURUM ÇOK KÖTÜ
Bu durum İnegöl’de ise biraz farklı durumda, 2021 verilerine göre İnegöl’ün nüfusu 281 bin, İnegöl’de toplam çalışan doktor sayısı ise 262. İnegöl’de bir doktor başına düşen hasta sayısı ise 1072.

3 DOKTOR ATANDI
İnegöl Devlet Hastanesine 1 Kulak-Burun-Boğaz Uzmanı, 1 Cildiye Uzmanı ve 1 Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı ataması yapıldı.

İNEGÖL DEVLET HASTANESİNDE DOKTOR SAYISI 93
İnegöl Devlet Hastanesi’nde ciddi doktor sıkıntısı yaşanırken, dün AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel 3 doktor ataması yapıldığını açıkladı. İnegöl Devlet Hastanesi’nde doktor sayısı toplam 93 oldu.

SORUN ÇÖZÜLMEDİ
Devlet Hastanesine 3 doktor ataması yapılmasına rağmen başta Plastik Cerrahı olmak üzere birçok farklı branşta doktor ihtiyacı ciddi bir şekilde devam ediyor.

HASTENEDE SIRA YOK RANDEVUDA YOK
Öte yandan MHRS sistemi ile birlikte hastanelerde sıra oluşmazken, vatandaşlar ise MHRS sistemi üzerinden randevu alamama sıkıntısı yaşamakta.

ÖZELLERE GÜN DOĞDU
Devlet Hastanesi’nde randevu alamama sıkıntısı yaşanırken, randevu alamayan vatandaşlar mecburen ücretini vererek özel hastanelerde tedavi olmak zorunda kalıyor.
 

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Adil / 03 Eki 2021 / Paz 06:08
İyi ki ev yok.yoksa bütün Türkiye, hatta dünya İnegöle gelecek iş var diye.bence İnegölün nüfusu daha da fazla.
Cemil Atan / 02 Eki 2021 / Cmt 18:22
İNEGÖL,ÜMÜZDE YENİ Bİ SIKINTI DEĞİL Kİ BU.BEN 50 YAŞINA GELDİM BU SIKINTI HEP VAR.YAZIKLAR OLSUN.KİM SORUMLUSU İSE.