İnegöl’de konut piyasası canlanıyor

İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı İnegöl’de konut satışları ile alakalı açıklama yaptı. İnegöl’de geçtiğimiz Kasım ayında 422 konut satışı gerçekleştirildi. Geçtiğimiz aynı ayda ise bu rakam 338 idi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
18 Ara 2019 / Çar 18:50 |
/ 1.996 Kez Okundu
| |
İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı konut satışı hakkında açıklamalarda bulundu.

Kasım ayındaki satış rakamlarımız da hedeflenen rakamların üstünde geldi bu bizlere çok mutluluk verici bir durum. Son zamanlarda meslektaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda müşterilerimizin konut almak üzerine ciddi talepleri olduğu hakkında ortak bir görüş oluştu. Bizler müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için gece gündüz hizmet eden çok değerli meslektaşlarımız tebrik ediyorum.

Satış Rakamları Şu Şekilde

Kasım ayında İnegöl de 422 konut satışı oldu. Geçen yıl bu rakam kasım ayı için 338 konuttu. Geçen yılın aynı dönemine göre İnegöl’de konut satışı %25 artmış durumda son 3 aydır 400 daire üzerinde satış gerçekleşiyor. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. Tapu dairemizde ciddi bir şekilde yoğunluk var. Aynı yoğunluk bankalarda şuan sektörümüzde ciddi anlamda hareketlilik var. Geçtiğimiz aylarda yapılan değerlendirmelerimizde faiz rakamları inmesi halinde İnegöl de ki konut fiyatlarının yükseleceğini ve bu fırsatın tekrar ellerine gelmeyeceğini belirtmiştik. Şuan tamda bahsettiğimiz durumla karşı karşıyayız.

Faiz İndirimlerini Olumlu Karşılıyoruz

Faiz indirimlerini olumlu karşılıyoruz. Bilindiği üzere sektörün frenlemesinin asıl nedenler faiz oranlarının yükselmesiydi. Geçen günlerde hükümet faizleri tekrar indirildi. Gelecek günlerde daha da fazla indirim olacağını düşünüyoruz. Bu da konutta fiyat enflasyonuyla bizi karşı karşıya bırakabilir. Müşterilerimizin hepsine vakit kaybetmeden konutlarını almalarını öneriyorum. Sizlere değişik bir istatistik vermek istiyorum. Bizlerin ve müşterimizin satılık konutları takip ettiği platformda bundan 4 ay öncesi İnegöl’de 1400 satılık konut varken şuan bu rakamlar 800 e kadar düştü gelecek aylarda üretim temposu yetişmezse bu rakamın daha da düşeceğini düşünüyoruz. Ayrıca gelecek ay tapu harçlarından indirim bitecek ve %1’lik bir tapu harcında artış olacak. Devletin ve piyasa da ki uygun fiyatlı dairelerin tükenmeden lütfen konut alma niyetinde olan değerli müşterilerimizi biran önce konutlarını edinmelerini öneriyorum.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.