İnegöl’de korsan emlakçılara savaş açıldı

İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği korsan emlakçılara karşı kampanya başlattı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
09 Oca 2020 / Per 18:47 |
/ 1.326 Kez Okundu
| |
Konuyla ilgili basın açıklamasını dernek başkanı Melih Uçaravcı önemli noktalara dikkat çekti 

“Şehrimizde ve ülkemizde insanların hayatları boyunca yapmış oldukları en ciddi yatırıma yön veren meslektaşlarımızın en büyük sıkıntısı olan bu durumun önüne geçmek için yaklaşık 7 aydır çaba sarf ediyoruz. Bu gün böyle bir kampanyayı başlatırken öncelikle her zaman bizlere destek olan İnegöl Ticaret Sanayi Odasına, Bursa Emlak Müşavirleri Odasına, liyakat sahibi meslektaşlarımıza ve siz değerli müşterilerimize teşekkür ediyorum. “

"Ülkemizin kalkınması için önemli olan vergi kaçağının önüne geçilebilmesi için başlattığımız bu kampanya da müşterilerimizi ve kamuoyunu vergi levhalı oda kayıtlı mesleki yetkinliği bulunan emlakçılarla çalışmaya davet ediyoruz. "

"Mesleki yetkinliği bulunan meslektaşlarımız yıllarca siz değerli halkımıza hizmet ediyor. Kent ekonomisi ve ülke ekonomisine olumlu katkılar sağlamaya çalışan emlakçılarımızı korumak için çaba sarf ediyoruz. Meslektaşlarımız devletimize vergilerimizi sigorta primlerimizi ödüyor. Fakat korsan emlakçı diye belirttiğimiz şahıslar bu işleri sırf daha çok nasıl para kazanırım davasıyla yapıyorlar. Örnek olarak söylüyorum korsan emlakçı bir kurumda çalışıyor ama ek gelir olsun diye korsandan emlakçılık yapıyorlar. Ne vergi? Var ne sigorta primi? Ne yarın müşterime karşı sorumluluklarım demiyor.
Türkiye de gördüğümüz emlakçılarla ilgili dolandırıcılık haberleri kendilerinin emlakçı olduğunu iddia eden korsan emlakçılar yüzünden çıkıyor. "

"Bu kişiler kendilerini müşterilere emlakçı diye tanıtıyor ne vergi dairesi kaydı var ne oda kaydı var saldım çayıra mevlam kayıra diyorlar. Bu işi meslek olarak edinmedikleri içinde fırsat bu fırsat müşteri geldiğinde hakkını yemekten korkmuyorlar. Bu konuyla ilgili herkesin desteğini bekliyoruz.  Gittiğiniz ofislerde oda kayıtlarını vergi levhalarını görmediğinizde bu ofisler korsandır. Bu belgeleri görmek isteyiniz. Tehlikeli durumlarla karşı karşıya kalınabilir." 

"Afişlerimizde görüldüğü gibi bizim bu projede paydaş kurumları İnegöl Ticaret Sanayi Odası, Bursa emlak müşavirleri odası bu tip kişileri lütfen afişteki şikâyet hatlarına şikâyet ediniz. Biz mesleğimizde kaçakçı, ayakçı ve çantacı bulunsun istemiyoruz. Her yatırım yapan insana da doğru düzgün ve kaliteli hizmet sunmak istiyoruz."

"Hizmet kalitesini üst düzeyde tutabilmek için yeni yasamızda belirli eğitim standartları bulunuyor.  Dernek yönetim kurulumuz olarak eğitim seviyesinin yükseltilmesi gerektiğini düşündüğümüz için kentimiz de bulunan meslek yüksekokuluna emlak ve emlak yönetimi bölümü kazandırılmasını istiyoruz. Bununla ilgili fikir alışverişleri yapıyoruz. ” dedi.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.