İnegöl'de Mobilya Tasarımcıları Güçlerini Birleştirdi: Tasarımcılar Bileşkesi Derneği Kuruldu!

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
İnegöl'de Mobilya Tasarımcıları Güçlerini Birleştirdi: Tasarımcılar Bileşkesi Derneği Kuruldu!
#İnegöl | Haber Merkezi
04 Haz 2024 / Sal 13:50
/ 1.936 Kez Okundu
| |

Mobilyada tasarımın gücü İnegöl'de! Türkiye'nin mobilya başkenti olarak bilinen İnegöl'de, mobilya tasarımcılarının bir araya gelerek kurduğu Tasarımcılar Bileşkesi Derneği, sektörde büyük bir heyecan oluşturdu.

Dernek, Onursal Başkan Hamdi İdil liderliğinde, Türkiye'nin mobilya tasarımında öncü rolünü sürdürmek ve dünya çapında tanınan tasarımlar üretmek amacıyla kuruldu.

Derneğin kuruluş yolculuğu 2021 yılında başladı. 15 Şubat 2021'de Hamdi İdil'in tasarımcılarla gerçekleştirdiği ziyaretlerle başlayan süreçte, 21 Haziran 2021'de ilk toplantı İnegöl'de yapıldı. 2022 yılında gerçekleşen buluşmalar ve tüzük çalışmalarıyla devam eden süreçte, geçici yönetim ve denetim kurulları oluşturuldu ve 2023 yılı boyunca yapılan 9 toplantıyla çalışmalar tamamlandı. 4 Ekim 2023'te yapılan resmi başvuru sonucunda, derneğin kuruluşu 6 Kasım 2023'te resmiyet kazandı.

Derneğin amaçları arasında mobilya tasarımının geliştirilmesi, genç tasarımcıların eğitimi, inovasyon ve teknoloji kullanımı, sektör işbirliklerinin güçlendirilmesi ve İnegöl'ün mobilyacılık mirasının korunması yer alıyor.

30 Nisan 2024 tarihinde yapılan ilk resmi genel kurulda, Yönetim ve Denetim Kurulu seçimleri gerçekleştirildi. Seçilen Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri haberde yer alıyor.

Tasarımcılar Bileşkesi Derneği, İnegöl mobilya sektörünün gelişmesi ve uluslararası alanda tanınması için önemli bir adım olarak görülüyor. Dernek, sektördeki tüm tasarımcıları ve paydaşları iş birliğine ve ortak çalışmaya davet ediyor.

 

İşte Ercan Çiğdem'in yaptığı açıklamanın tamamı:

İnegöl'de Yeni Bir Başlangıç: Tasarımcılar Bileşkesi Derneğinin Kuruluş Yolculuğu

Değerli Katılımcılar, Saygıdeğer Meslektaşlarım ve Sektörümüzün Tüm Paydaşları, Hoş geldiniz. Bugün, mobilya sektörünün gurur kaynağı İnegöl’de, Türkiye'mizin mobilya başkenti olarak gördüğümüz bu değerli topraklarda bir araya gelmiş bulunmaktayız. İnegöl'ün yüzyıla yakın süren mobilyacılık geçmişi, hepimize ilham vermeye devam ediyor. Bu zengin mirasın bugünlere taşınmasında emeği geçen her bir ustaya, çırağa, yöneticiye, nakliyeciye, eğitimciye ve yerel yöneticiye derin şükranlarımı sunuyorum. Rahmetli olan büyüklerimizi saygıyla anıyor, aramızda olanlara sağlık ve uzun ömürler diliyorum.

Son yıllar, mobilya endüstrisinde büyük bir dönüşüm yaşanmasına tanıklık etti. Bu dönüşüm, biz tasarımcılara yeni misyonlar ve sorumluluklar yükledi. İç mekan tasarımlarımızla Yeni Nesil Mobilya Üretimine öncülük etmek, bu yolculukta bize rehberlik ediyor. Sayın Onursal Başkanımız Hamdi İdil liderliğinde, bu bilinçle hareket ederek, İnegöl'de Türkiye'de bir ilk olan Tasarımcılar Bileşkesi Derneğini kurma kararı aldık.

Bugün, bu önemli girişimin kuruluş amaçlarını sizlerle paylaşmak için buradayız. Derneğimizin kuruluş yolculuğunda geçen üç yıllık süreçte birlikte neler başardığımızı kısaca hatırlatmak istiyorum:

- 15 Şubat 2021'de, Onursal Başkanımız Sayın Hamdi İdil’in tasarımcı arkadaşlarımızla gerçekleştirdiği ziyaretlerle başlayan yolculuğumuz,

- 21 Haziran 2021'de İnegöl'deki ilk toplantımız,

- 10 Mayıs 2022 ve 7 Aralık 2022'de gerçekleşen buluşmalarımız ve tüzük çalışmalarımıza başlamamız,

- Geçici Yönetim ve Denetim Kurullarımızın oluşturulması ve 2023 yılı boyunca yapılan 9 toplantıyla çalışmalarımızı tamamlamamız,

- 4 Ekim 2023'te derneğimizin kuruluşu için resmi başvurumuz ve 6 Kasım 2023'te resmi kuruluşumuzun gerçekleşmesi.

Bu süreçte yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle Onursal Başkanımız Hamdi İdil’e, Avukat Sayın Ali Cengiz Gültekin’e ve destekçi tüm firmalarımıza, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odasına, İnegöl Mobilyacılar Odasına, İmos’a, Modef’e minnettarız.

Kuruluş Amaçlarımız:

1. Mobilya Tasarımının Geliştirilmesi:

İnegöl'ün ve Türkiye'nin mobilya tasarımında öncü rolünü sürdürmek ve dünya çapında tanınan tasarımlar üretmek.

2. Eğitim ve Destek:

Genç tasarımcıların eğitimine katkıda bulunmak ve sektöre yeni yetenekler kazandırmak.

3. İnovasyon ve Teknoloji:

Mobilya üretiminde yenilikçi tekniklerin ve teknolojilerin kullanımını teşvik etmek, Ar-Ge faaliyetlerine destek vermek.

4. Sektör İşbirlikleri:

Sektör içi ve dışı işbirliklerini güçlendirmek, yerel ve uluslararası platformlarda etkin bir şekilde yer almak.

5. Kültürel Mirasın Korunması:

İnegöl'ün zengin mobilyacılık geçmişini ve kültürel mirasını korumak, gelecek nesillere aktarmak.

Geleceğe dönük olarak, seçilecek Yönetim Kurulumuz, derneğimizin tüzüğünde belirtilen tüm sorumlulukları yerine getirmeye devam edecektir. Siz değerli üyelerimizin katılımı ve desteği, bizim için çok değerlidir. Genel Kurulumuzun ve derneğimizin geleceği için en iyi dileklerimle, hepinize saygılar sunarım.

30 Nisan 2024 tarihinde ilk resmi genel kurulumuzu ve ilk resmi Yönetim ve Denetim Kurulu seçimlerimizi yaparak görev alan arkadaşlarımız aşağıda belirtilmiştir.

Seçilen Yönetim Kurulumuz, derneğimizin tüzüğünde belirtilen tüm sorumlulukları yerine getirmeye devam edecektir. Siz değerli üyelerimizin katılımı ve desteği bizim için çok değerlidir. Genel Kurulumuzun ve derneğimizin geleceği için birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Teşekkürler...

30 Nisan 2024 tarihinde ilk resmi genel kurulumuzu ve ilk resmi Yönetim ve Denetim Kurulumuzun seçimlerini yaparak görev alan arkadaşlarımız aşağıdadır.

TABİ – TASARIMCILAR BİLEŞKESİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

ASİLLER

Ercan ÇİĞDEM

Ersel KANOĞULLARI

Vedat DOĞRU

Burak GÜMÜŞ

Erdinç BOSTANCI

YEDEKLER

Hayrettin BAHAR

Yakup SEVER

Ali Osman SEYMEN

Ömer BALI

Serkan ÇOLAKOĞLU

TABİ – TASARIMCILAR BİLEŞKESİ DERNEĞİ DENETİM KURULU

ASİLLER

Ozan DEMİR

Fahrettin ÖZLEN

Hakan SAZAK

YEDEKLER

Cihan ÇETİN

İsmail IŞIKTAŞ

Abdülkadir SERT

 

 


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.