İnegöl’de seçim sandıkları yeniden kuruluyor

Bulgaristan’da 3. kez yenilenecek olan parlamento seçimleri için İnegöl’de yaşayan Bulgaristan pasaportlu vatandaşlar yeniden sandığa gidecek.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
14 Eyl 2021 / Sal 14:37 |
/ 1.917 Kez Okundu
| |
BAL-GÖÇ Başkanı Ertan Başdere seçimle ilgili şunları söyledi; "Bulgaristan 14 Kasım'da bir yıl içinde üçüncü kez genel seçime gidiyor. 14 Kasım 2021 Pazar günü Cumhurbaşkanlığı seçimi ile erken genel seçimler bir arada yapılacak.

Bulgaristan’da 4 Nisan ve 11 Temmuz’da oluşturulan 45. ve 46. dönem parlamentolarında siyasi güçler arasındaki zıtlaşma yüzünden kabine kurulamadı.

Cumhurbaşkanı Rumen Radev, 46. Dönem Halk Meclisini anayasal görev ve yetkilerini yerine getirerek 16 Eylül 2021 Perşembe günü feshedeceğini açıkladı.

Eski Bulgaristan Hava Kuvvetleri Komutanı Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, DPS lideri Mustafa Karadayı ile görüşmesinde: “Sizin Anavatanınız neresi?” sorusunu yöneltince, DPS desteğini çekmişti. 

Eski Bulgar Komünist Partisi'nin devamı olan BSP ve “İma takıv narod” ve “İzpravi seBG! Nie idvame!” partileri Radev’i destekleyeceği belirtildi.

Konu ile ilgili İlçemizde yeniden sandık kurulması ile ilgili çalışmalar devam ediyor."

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.