İnegöl’de taksi plakası fiyatları 600 bin ile 800 bin TL arasında

Ülke genelinde yaşanan taksi plakası tartışmaları gözleri İnegöl’deki fiyatlara çevirdi. İnegöl’de belirli bir fiyatın olmamasına rağmen taksi plaka fiyatları 600 bin TL ile 800 bin TL arasında değişiyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
24 Oca 2020 / Cum 19:34 |
/ 6.869 Kez Okundu
| |
Vatandaşın hayatında olmazsa olmaz bir yere sahip olan ticari taksiler, son dönemlerde plaka fiyatlarıyla gündeme geliyor. Türkiye'nin farklı illerinde, farklı fiyatlarla hizmet veren taksilerin ortak paydası ise yüksek plaka değerleri oluyor. İstanbul'da taksi plaka fiyatlarının daha önce 2 milyon TL'yi aştığı ifade edilirken bu fiyat İnegöl'de 600 bin TL ile 800 bin TL arasında değişiyor.
 
 
90 TAKSİ HİZMET VERİYOR
Bursa’da 130 taksi durağı var. Taksi sayısı bin 101. Plaka bedeli ise arz ve talebe göre değişiyor. 1 milyon 200 ile 1 milyon 500 bin TL arasında alıcı buluyor. İnegöl'de ise şu anda 90 taksi ve 11 taksi durağıyla vatandaşa hizmet veriliyor. Bu taksilerin 64 tanesi İnegöl Taksiciler Kooperatifi'nin bünyesinde hizmet verirken geriye kalan 26 taksi ise özel müteşebbis olarak vatandaşa hizmet veriyor.
 
600-800 ARASI DEĞİŞİYOR
Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan İnegöl Taksiciler Kooperatifi Başkanı Mesut Ekren," Bursa'da ve İnegölümüzde taksi plakasının raiç bedeli budur demek doğru değil. Bunun belirli ve net bir fiyatı yok, belirleyen ve satan bir kurum da yok ama şu anda piyasada plakalar 600 bin TL ile 800 bin TL arasında satılıyor" dedi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.