İnegöl’de trafik rezaleti

Yıllardır kanayan bir yara haline gelen ve gerçekleştirilen çözüm çalışmalarında hiçbir sonuç alınamayan Vehbi Koç Okulu önündeki trafik probleminin vatandaşlar çözülmesini istiyor. Ortaya çıkan görüntü ise Hindistan’daki trafik karmaşasından farksız.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
15 Eki 2019 / Sal 13:56 |
/ 3.856 Kez Okundu
| |
Vehbi Koç İlkokulu’nda sabahçıların dağılıp; öğlencilerin okula geldiği saatlerdeki trafik sıkışıklığı velileri isyan ettirdi. Veliler, Emniyet Müdürlüğü’nün hemen arkasında yer alan sokakta 12.40-13.00 arasında trafik polisinin görev yapmasını istiyorlar.
 
TRAFİK KARMAŞASI
 
Vehbi Koç İlkokulu’nda her gün saat 12.40-13.00 saatleri arasında yaşanan trafik karmaşası bir türlü çözülemiyor. Fuar döneminde ve sonrasında çadırların sökülmeye başlandığı bugünlerde trafik adeta kilitleniyor.
 
EMNİYETİN HEMEN ARKASINDA
 
Emniyet Müdürlüğü’nün hemen arkasında yer alan sokakta yaşanan trafik sıkışıklığı ise henüz müdürlüğün gündemine düşmedi. 20 dakikalığına bir polis memurunun görevlendirilmesi ile sorunun çözüleceğine inanan veliler, Emniyet Müdürlüğü’nden yardım istiyor.
 
TRAFİK KİLİTLENİYOR
 
Sabahçı olan çocuklarını almaya gelen veliler ile öğlenci çocuklarını okula bırakan velilerin araçlarının yanında servisler ve fuardaki mobilyalarını götüren mobilyacılar, park halindeki araçlarla daha da daralan sokakta tam bir sinir harbi yaşıyor.
 
ADIM ATIN
 
Veliler, her gün yaşanan trafik karmaşasının son bulması için bir adım atılmasını bekliyor. Trafik karmaşasının içine dalan araç sürücüleri bölgeden 30 dakikada anca aracı ile çıkabiliyor.
 
TABELALAR ÇÖZÜM OLMADI
 
Okulun olduğu bölgede park yapılmaz tabelaları asılsa da hiçbir yaptırım olmaması dolayısıyla bu kurala kimse uymamakta.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
tacettin bayır / 16 Eki 2019 / Çar 09:03
İlçemize hergün geçen hafta olduğu gibi ÜST DÜZEY ziyaretçi gelirse herşey düzelir.Kontrol ve denetleme nedir gördük geçen hafta.Maalesef masal kısa sürdü.İsteyince oluyor demekki bu işler.Ayrıca vatandaş olarak bizlerde siyasilere ve yöneticilere çirkin ve yanlış işlerinde bile alkışlayıp oy vermeye devam edersek sonuç bu olur.Kimse düzelir diye beklemesin.İnegölün kaderi bu;hep sırtı sıvazlanır siz bir tanesiniz,göz bebeğisiniz falan filan. İCRAAT...
yusuf / 16 Eki 2019 / Çar 10:07
Veliler olarak önce kendimizi sorgulamalıyız.sorumsuz veliler yolun içine park edip çocuk bekliyor.laf da söylenmiyor.böyle insanlar oldukça kimse çözemez bu rezaleti.dün ben de ordaydım.iki tane arç yüzünden insanların çekmediği eziyet kalmadı.