İnegöl’de yasak bugün resmen başladı

Bursa Valiliği, İnegöl’de hava kirliliğiyle mücadele kapsamında ısınma amaçlı katı ve sıvı yakıt kullanımının yasağı bugün itibari ile başladı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
01 Kas 2019 / Cum 14:52 |
/ 9.220 Kez Okundu
| |
Bursa Valiliği'nce hava kirliliğinin önlenmesi amacıyla kent merkezi ile İnegöl’ün de içinde bulunduğu bazı ilçelerdeki ev, iş yerleri ve kamu binalarında 1 Kasım'dan itibaren ısınma amaçlı katı ve sıvı yakıt kullanılamayacağı duyuruldu.

Bugün itibari ile İnegöl’de katı ve sıvı yakıt yakımı yasağı resmen başlamış oldu. Uymayanlara nasıl bir ceza verileceği ise merak konusu oldu.

EVİNDE DOĞALGAZ HATTI OLANA YASAK

Yasak evinde doğalgaz hattı döşenmiş olanlar için bugünden itibaren geçerli iken, evinde doğalgaz tesisatı olmayan vatandaşlar için 1 Kasım 2020’den sonra geçerli olacak.

ÖNCE OSB’LER GEÇSİN

Öte yandan İnegöl Kömürcüler Odası Başkanı Ziya Turan kömür yasağına tepki göstererek önce İnegöl’deki OSB’ler doğalgaz kullanımına geçsin dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Uğur pınar / 02 Kas 2019 / Cmt 02:41
Bunca araç fabrika kirletmedide binlerce yıl yaktığımız odun kömürmü kirletti sizin anlayışınıza ne denir kendi kaynaklarımızı kullanamaz hale getirdiniz dışa bağımlı hale geldik yazıklar olsun.