İnegöl’de yeni okul yakında açılıyor

İnegöl Belediyesi, eğitim öğretime başlamak için gün sayan eski İnegöl Lisesi’nin bulunduğu alanda inşa edilen Bakyapı Hacı Ali Bakgör Ortaokulu’nda çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Kas 2018 / Per 17:53 |
/ 14.543 Kez Okundu
| |
Şehri geleceğe hazırlamak ve modern bir kent oluşturmak adına İnegöl’ün dört bir köşesinde hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, aynı zamanda eğitim öğretime yönelik desteklerine de ara vermeden devam ediyor. Daha önce eğitim alanında birçok hizmetin altına imzasını atan İnegöl Belediyesi, İnegöl’ün yeni eğitim yuvalarından olan Bakyapı Hacı Ali Bakgör Ortaokulu’nda da çevre düzenleme çalışmalarını tamamlamak için çalışmalara başladı.

Eski İnegöl Lisesi’nin bulunduğu alanda Bursa Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla Bakyapı firmasının yapımını üstlendiği 24 derslikli ortaokul, eğitim öğretime başlamak için gün sayıyor. Okulun çevre düzenleme çalışmaları ise İnegöl Belediyesi tarafından yapılıyor. Belediye Başkan Vekili Ahmet Kara, bugün beraberindeki Başkan Yardımcısı Adil Kansu ve AK Partili yöneticilerle birlikte çalışmaları yerinde inceledi. İnceleme sonrası açıklamalarda da bulunan Kara, “Halkımızdan aldığımız güçle, yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. İnegöl’ümüzü ileriye taşıyacak, gülen yüzlerin arttığı örnek bir kent olgusu ortaya koymak için bir bir projelerimizi hayata geçiriyoruz. Şehrimizin dört bir köşesinde 7/24 ekiplerimiz sahada” dedi.

SON AŞAMAYA GELİNDİ
“Yapılan tüm hizmetler halkımız için” sözleriyle konuşmasını sürdüren Kara, “Bugünde İnegöl lisesinin eski yeri olan ve sırasıyla; Erdem Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu ile Prof. Dr. Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesinin kullandığı ve Bakyapı Firması tarafından inşa edilen ortaokul binasının bahçe düzenlemesini yapan belediye ekiplerimizin yürüttüğü çalışmaları yerinde incelemeye geldik. Bildiğiniz üzere bu alanda B Blok diye tabir ettiğimiz yerin çökme riski bulunması nedeniyle Bursa Büyükşehir Eski Belediye Başkanı Recep Altepe’nin görev yaptığı dönemde okulun yıkılması ve yerine 24 derslikli bir okul yapılması için düğmeye basılmıştı. Bursa Büyükşehir Belediyesinin yönlendirmesiyle Bakyapı, bu alanda 24 derslik bir okulun yapımını üstlendi. Bakyapı Hacı Ali Bakgör Ortaokulu adı altında yapılan okulla ilgili protokol, 30 Haziran 2016 tarihinde imzalanmış, Bakyapı Hacı Ali Bakgör Ortaokulu’nun temel atma töreni ise 15 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşmişti. Şu anda okulun inşaat çalışmaları bitme noktasına gelmiş vaziyette. Okulun iç mekan çalışmaları devam ediyor. Bizlerde İnegöl Belediyesi olarak, bu nezih okulumuzun bahçe düzenleme çalışmalarını yapıyoruz” diye konuştu.

EĞİTİME DESTEK SÜRECEK
Çevre düzenleme çalışması hakkında teknik bilgiler de veren Ahmet Kara; “Belediye ekiplerimizin burada yürüttüğü çalışmalar hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; ilk olarak eski okul binasının olduğu 1500 metrekarelik alandaki mevcut temelleri söktük, zemini sağlamlaştırdık ve dolgu yaptık. Şimdi de bu alanda parke taşı uygulamasına başladık. Ekiplerimiz ayrıca yağmur sularını toplamak için bu alana 50 metrelik bir hat çekti. Burada yürütülen bu çalışmanın belediyemize maliyeti yaklaşık olarak 80 bin TL’dir. Tabi, geleceğimiz olan yavrularımız için ne yapsak az. İnegöl Belediyesi olarak da eğitime her zaman destek oluyoruz. Son olarak böylesi güzel bir okulu İnegöl’ümüze kazandıran Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör’e şükranlarımızı sunarken, İnegöl için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğimizi buradan bir kez daha belirtir, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerinde bulundu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.