İnegöl’den 2 milletvekili çıkar mı?

14 Mayıs’ta gerçekleşecek Milletvekili seçimleri öncesi siyasi partiler milletvekilliği listelerini hazırlarken İnegöl’den 2. Bir vekilin çıkması bekleniyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
26 Mar 2023 / Paz 12:17 |
/ 4.031 Kez Okundu
| |
Seçimlere kısa süre kala siyasi partiler adaylarını belirlemek için yoğun bir uğraş verirken İnegöl’den kaç milletvekili çıkaracağı merak konusu oldu.

2018 yılında 2. Bölgeden 6 milletvekili çıkaran AK Parti İnegöl’den bir milletvekili adayını seçilecek yerden koyması, listenin geri kalan kısmında ise İnegöl’den yine bir ismin koyulması bekleniyor.

2018 yılında 2. Bölgeden 3 milletvekili çıkaran CHP’nin bu sefer İnegöl’den bir ismi seçilecek bölgeden yazması bekleniyor. CHP Genel Merkezi İnegöl üzerinde özel bir çalışma yaptığı ise kulislerde konuşulan bilgiler arasında.

2018 seçimlerinde 2. Bölgeden 1 milletvekili çıkaran Milliyetçi Hareket Partisi 10 kişilik listeden ilk 3’te İnegöl’den bir isimin olması bekleniyor.

2018 seçimlerinde 2018 seçimlerinde 2. Bölgeden 1 milletvekili çıkaran İYİ Parti’de ilk sırayı GİK üyesi Hasan Toktaş’ın alması bekleniyor.

1999 SEÇİMLERİNDE İNEGÖL’DEN 2 VEKİL ÇIKMIŞTI
1999 seçimlerinde dönemin Fazilet Partisi’nden Ahmet Sünnetçioğlu, ve MHP’den Burhan Orhan milletvekili seçilmiş, İnegöl’den 2 isim Ankara’ya gitmişti.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.