İnegöl’e cezaevi yapılacak mı?

İnegöl’de gündemi meşgul eden cezaevi konusunu CHP Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erkan Dönmez, mecliste gündeme taşıdı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
17 Haz 2021 / Per 20:33 |
/ 13.409 Kez Okundu
| |
İnegöl’de son günlerde Kulaca ve Alibeyköy meralarına cezaevi yapılacak söylentisi, kamuoyunda tepkilere neden olmuştu.
Bugün gerçekleşen Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında CHP’li meclis üyesi Erkan Dönmez gündeme taşıdı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş böyle bir bilginin kendisine gelmediğini, Bursa’ya cezaevi yapılacağını lakin İnegöl’de belirtilen yerlere yapılmayacağını söyledi.

Dönmez yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Daha önce Millet ittifakı olarak İnegöl Belediye Meclisinde de dile getirdiğimiz ve bugünde Bursa Büyükşehir Belediye Meclisinde İnegöl’ümüzün kamuoyunu uzun zamandır rahatsız eden söylentisi çıktığından bu yana İnegöl insanımızı üzen Kulaca ve Alibeyköy meralarına bir tarafına açık bir tarafına kapalı cezaevi projesi olup olmadığını Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş beyefendiye sordum. Verilen cevap sevindiriciydi Böyle bir bilginin Belediye’ye ulaşmadığını evet Bursa’ya cezaevinin yapılacağının lakin bu söylenen yerlerin doğru bir yer olmadığını ifade etti Böylesine değerli ve verimli bir arazi üzerine de bu tür proje doğru olmazdı zaten Kendisine Teşekkür ediyoruz...”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Efkar / 18 Haz 2021 / Cum 09:15
Bir şehre kamu kuruluşunun yapılması kimi neden üzer ki ? Verimli Tarım alanıymış 50 dönüm alan olmasa inegölde tarım mı bitecek ? Nekadar seviyesiz habercilik üslubu . Binlerce inegöllü memur ve hükümlü şehrinden uzakta bunun hiçbir değeri kıymeti yok mu ?