İnegöl’e sağlık bilimleri fakültesi kuruldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak İnegöl’de İnegöl Sağlık Bilimleri Fakültesi kuruldu.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
02 Ağu 2019 / Cum 09:59 |
/ 6.218 Kez Okundu
| |
Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulması ve kapatılması hakkındaki Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre,  Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak İnegöl’de İnegöl Sağlık Bilimleri Fakültesi kuruldu.

HAYIRLI OLSUN

Öte yandan konu üzerine yazılı basın açıklaması yapan AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel “İnegöl için hayırlı bir haber. Sayın Cumhurbaşkanımızın Bursa ziyareti öncesi hem İnegöl’e hem bize moral oldu. Daha önce kapatılan bazı bölümlerin yeniden açılması ve bunun yanında ihtiyaç duyulan bazı fakültelerin açılmasını rica etmiştik. Sağolsunlar hem Cumhurbaşkanımızın hem de YÖK Başkanımızın desteğiyle Sağlık Bilimleri Fakültesi’ni ilçemize kazandırdık. İnşallah önümüzdeki günlerde yaptığımız girişimlerin sonuçlarını almaya devam edeceğiz. İnegöllü hemşehrilerimize, Uludağ Üniversitemize ve Bursamıza, şimdiden gelip bu bölümü seçecek olan öğrenci kardeşlerimize hayırlı olsun, güzel bir geleceğe vesile olsun” diye konuştu.
 
Sağlık Bilimleri Fakültesi nedir?

Toplumun sağlık ve yaşam kalitesini yükseltmek için çalışan bu bölümde kişilerin araştırmacı, teknolojiyi ve bilimi sevmesi, mesleki konuda yeterli bilgi ve becerisinin olması beklenmektedir. Sağlık kurumlarında yönetici olarak çalışabilecek kişiler yetiştiren Sağlık Bilimleri Fakültesi, içerisinde herhangi bir bölümden mezun olan bir öğrencinin aslında mesleği hazır sayılmaktadır. Mezunlar özellikle özel sağlık kurumları, kamu kurumları, devlet ve vakıf hastanelerinde sürekli olarak çalışabilmektedir.
 
4 yıllık eğitimi olan fakültenin bölümleri şu şekildedir:
 
-Beslenme ve Diyetetik
-Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
-Hemşirelik
-Sağlık Yönetimi
-Spor Bilimleri
-Beslenme Ve Diyetetik (Tezli)
-Hemşirelik (Tezli)
 
 

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
MUSTAFA ARI / 02 Ağu 2019 / Cum 11:54
İnegöl ümüz mükemmel ötesi bir adım. İnşaAllah devamı gelir İnegöl Üniversitesi olur
Esra ARI / 02 Ağu 2019 / Cum 11:55
İnegöl ümüz mükemmel ötesi bir adım.