İnegöl’e yeni çevre yolu geliyor

Temmuz ayında gerçekleşen belediye meclis toplantısında sunumu yapılan trafik master planında mevcut çevre yolunun devamı yapılacağı görüldü.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
16 Tem, 2022 / Cmt 13:21 | Son Güncelleme: 16 Tem, 2022 / Cmt 13:23
/ 37.130 Kez Okundu
| |
ADEM DEMİR / İNEGÖL ONLİNE
İnegöl Belediyesi’nin trafik master planı projesinin çalışmaları Temmuz ayı meclis toplantısında meclis üyelerine sunuldu. İmar Komisyonu-Ulaştırma ve Trafik Komisyonundan gelen 2035 yılı koridor analizi ve ulaşım koridorları nazım imar planına dair çalışmanın yürütüldüğü İnegöl Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü koordinasyonunda ilerleyen projenin sunumu Arslantürk Şehircilik Ulaşım Trafik Proje Danışmanlık Müşavirlik yetkilileri tarafından yapıldı. Yapılan çalışmada 16 adet Ana koridor ve 44 adet yol kesimi belirlendi.

Bu koridorların trafik kapasiteleri, trafik hacimleri, trafik kapasite kullanım oranları hesaplanıp değerlendirildi. Ayrıca 17 adet kavşakta geometrik düzenleme çalışmaları ve tarihi İnegöl bölgesinde yayalaştırma projeleri devam ediyor.

YENİ ÇEVRE YOLU GELİYOR
Sunumu yapılan projede İnegöl Alanyurt yolundaki trafiği rahatlatmak ve ağır tonajlı araçları şehir içine girmeden 2. OSB’ye gitmesi adına yeni yolun yapılması planlandı.

GÜZERGAH BELLİ OLDU
Sunumu yapılan projede mevcut çevre yolunun bittiği nokta bir köprülü kavşakla Bursa-Ankara yolu aşılacak. Şipali Mahallesinin alt kısmından geçecek yol Kozluca bölgesinde ikiye ayrılacak. Yolun bir kısmı Alanyurt bölgesinden yeni İnegöl Bölgesi üzerinden Bursa-Ankara karayoluna bağlanacak diğer kısmı ise Mobilya İhtisas OSB bölgesine bağlanacak.

MECLİSTEN ONAYLANDI
İnegöl Belediye meclisinde sunumu yapılan proje mecliste onaylanarak Bursa Büyükşehir Meclisi’ne gönderildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.