İnegöllü kadınların projesi örnek seçildi

İnegöl’de kadınların kurduğu Oylat Boğazı Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi projesi, Türkiye genelindeki yaklaşık 1200 değişik projenin içerisinden ilk 50’ye girdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Oca 2019 / Çar 11:05 |
/ 14.825 Kez Okundu
| |
İnegöl Kaymakamlığı, Uludağ Üniversitesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün desteğiyle hayata geçirilen ve İnegöl’e bağlı Saadet, Bahçekaya, Mesruriye, Hamamlı, Hilmiye ve Gündüzlü mahallelerinden 180 kadının üye olduğu S.S. Oylat Boğazı Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin çalışmaları yetkililerin dikkatini çekti.

Kooperatif Başkanı Nurcan Yılmaz, “2 yıldır faaliyet gösteriyoruz, Standartları koruma adına tesislerimizde geleneksel usullerde tamamen organik katkı maddesiz ve ilçe tarımın izni ve denetimiyle sezona bağlı ürünler, sinor, erişte ve mevsimlik meyve reçelleri, marmelat, meyve suyu, sos, salça ve pekmez üretiyoruz. Bunların üretimi üye kadınlarımız tarafından sağlıklı ortamda yapılmaktadır. 900 bin TL maliyetli projemizin gerçekleşmesi aşamasında Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın ve eski Kaymakamımız Ali Akçanın katkıları çok. Şimdiki belediye başkanımız ve yeni kaymakamımız da bu örnek projeye sahip çıkarak destekliyorlar. İşletmemizin daha verimli olabilmesi için ilave projeler geliştiriyoruz. Bu çalışmaları da bir an evvel hayata geçirmek istiyoruz" dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.