İnegöllü mobilyacıları üzecek haber seyahat yasağı geldi

İnegöl Mobilya pazarında önemli bir yere sahip Suudi Arabistan, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 16 ülkeye Covid-19 salgınını gerekçe göstererek seyahat kısıtlaması getirdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
23 May 2022 / Pzt 15:20 |
/ 23.678 Kez Okundu
| |
Kaşıkcı cinayeti ile iplerin gerildiği Suudi Arabistan ile Türkiye arasında ticaret neredeyse durma noktasına gelmiş ve İnegöllü mobilyacılar bu durumdan ciddi bir şekilde etkilenmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suudi Arabistan'a  ziyareti sonra iki ülke arasında buzlar erimiş ve yeniden ticaretin başlayacağı ümidi artmıştı. İnegöl Mobilya pazarında önemli bir yere sahip olan Suudi Arabistan'dan mobilyacıları üzecek haber geldi. 

Suudi Arabistan Pasaportlar Genel Müdürlüğü'nün (Cawazat) hafta sonu yaptığı açıklamada, Suudi vatandaşlarının 16 ülkeye seyahatinin, bu ülkelerdeki artan Covid-19 vakaları nedeniyle yasaklandığı belirtildi.

Suudi Gazetesi'nin haberine göre, Suudi vatandaşlarının seyahat etmesinin yasaklandığı ülkeler Türkiye, Lübnan, Suriye, İran, Afganistan, Hindistan, Yemen, Somali, Etiyopya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Libya, Endonezya, Vietnam, Ermenistan, Belarus ve Venezuela'yı içeriyor.

YASAĞIN NE KADAR SÜRECEĞİ BİLİNMİYOR

Cawazat'ın açıklamasında, yasağın ne kadar süreceğine dair bilgi verilmedi.

Açıklamada ayrıca, Suudi Arabistan dışına çıkacak vatandaşların en az üç doz Covid-19 aşısı olması gerektiği belirtildi. Cawazat, Arap olmayan ülkelere seyahat etmek isteyen Suudilerin pasaportunun geçerlilik süresinin en az altı ay, Arap ülkelere gitmek isteyenler için ise en az üç ay olması gerektiğini vurguladı. 

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.