İnegöllü Şehit İçin Mevlit Okutulacak

Geçtiğimiz günlerde Afrin’de yapılan operasyonda şehit düşen Halil İbrahim Aygül için Yozgatlılar derneği mevlit okutacak.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
10 Şub 2018 / Cmt 17:56 |
/ 2.481 Kez Okundu
| |

İnegöl Yozgatlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Arslan yaptığı açıklamada, TSK’nın Afrin’e düzenlemiş olduğu Zeytin Dalı operasyonunda şehit düşen Yozgatlı Halil İbrahim Aygül için, dernek lokalinde 11 Şubat 2018 Pazar günü öğle namazına müteakip Mevlid-i Şerif ve Afrin’de operasyona katılan askerlerimiz için dua edileceklerini belirterek, tüm ilçe halkını davet etti.

Şehidin babası Mustafa Aygül’ün de katılacağı mevlide tüm ilçe halkını davet eden Başkan Mustafa Arslan, “TSK’nın Afrin’e düzenlemiş olduğu Zeytin Dalı operasyonunda şehit düşen Yozgatlı hemşerimiz Halil İbrahim Aygül aslen Yozgat Aydıncık Kocabekiroğlu köyü nüfusuna kayıtlı olup, 1993 yılında Çorum Alaca’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise tahsilini Corum Alaca’da görmüştür.2017 yılında Uzman Onbaşı olarak göreve başlamıştır. İki aylık nişanlıydı. Babası 1990’lı yıllarda İnegöl’e göç etmiş ve burada fırın işletmeciliği yapmaktadır. İnegöl Yozgatlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak, şehidimiz Hali İbrahim Aygül için derneğimizde 11 Şubat 2018 Pazar günü öğle namazına müteakip Mevlid-i Şerif ve Afrin’de operasyona katılan askerlerimiz için dua edilecektir. Şehidimizin babası Mustafa Aygül derneğimizde taziyeleri kabul edecektir. Tüm İnegöl halkımızı siz değerli basın mensupları aracığıyla davet ediyoruz” şeklinde konuştu.Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.