İnegöllüler dikkat!!! Bayram öncesi halılarınız çalınmasın

İNHAYDER Başkanı Hüseyin Göğüş bayram öncesi korsan halı yıkamacıların ortaya çıktığı halıları alıp kayıplara karıştığını bu konuda İnegöllülerin daha dikkatli olması gerektiğini söyledi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
12 Nis 2022 / Sal 16:28 |
/ 4.067 Kez Okundu
| |
İnegöl Halı Yıkamacıları Derneği Başkanı Hüseyin Göğüş yaptığı açıklamada halı yıkamanın önemli bir iş olduğunu belirtti.

KALİTEMİZDEN ÖDÜN VERMEDİK
Göğüş açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi; Baharın yaklaşmasıyla Ramazan ayı ile birlikte halı yıkama sezonumuz tüm hızıyla başlamıştır. Değerli halkımız; malum ülke ve tüm dünya adına sıkıntılı bir dönemden geçmekteyiz. Pandemi’nin etkisini kaybettiği şu günlerde Halı yıkama evlerimizde temizliğin ve sağlığın anahtarıdır. Yıkama işlemlerinde halılarda bulunan bakteri ve mantarlar temizlenip, tüm yıkama ve dezenfektan işlemlerinden geçerek, evinizden alınan halılar tekrar evlerinize teslim edilir. Bizler İnegöl Halı Yıkamacılar Derneği üyeleri olarak, tüm bu hassasiyetleri göstermekteyiz. Günümüz şartlarına ve artan maliyetlere rağmen bizler kalitemizden ve işimizin arkasında durmaktan hiçbir zaman ödün vermedik. Oda başkanlarımızla ve İnegöl Zabıta amirinin katılımıyla yapılan iftar etkinliğinde şu hususlara dikkat çekilmiştir.

DOLANDIRICILARA DİKKAT EDİN
Dolandırıcılık olaylarına dikkat çeken Hüseyin Göğüş “Ne yazık ki; halı yıkama sektörümüzde gerekli hassasiyetleri göstermeyen kayıt dışı, ruhsatsız, yetersiz ekipman, sağlığa uygun olmayan merdiven altı üretilen deterjan ve benzeri kimyasalları kullanarak hizmet vermeye çalışan kişiler hala vardır ve bunlara itibar etmeyiniz. Değerli İnegöl halkı; geçen yıllarda İnegöl’de kaçak çalışan ve şehir dışından gelen halı yıkamacı olarak görünen dolandırıcılar halkımızın halılarını alarak kayıplara karışmışlardır. Vatandaşlarımız bu durumda bayram üzeri mağdur bırakılmışlardır. Lütfen halılarınızı İnegöl’de derneğimize bağlı bulunan halı yıkamacı esnafımıza vermenizi tavsiye eder, mağduriyet yaşanmamasını temenni ederim.”


İnegöl Halı Yıkamacıları Derneği Başkanı Hüseyin Göğüş 

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.