İnegöllüler kahvaltıda buluştu

İnegöl Kent Konseyinden İstanbul’daki İnegöllüler Derneğine Ziyaret.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Mar 2018 / Pzt 17:07 |
/ 2.618 Kez Okundu
| |

İnegöl Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah ve bir grup yönetim kurulu üyesi İstanbul’daki İnegöl yardımlaşma derneğinin(INEDADİ İstanbul) pazar günkü kahvaltılı programına katıldı.

Saat 10.30 Maltepe de bir salonda yapılan kahvaltılı toplantıya yaklaşık yüz elli kişi katıldı.

İNEDADİ İstanbul dernek başkanı Mehmet Ünlü ilk olarak açılış ve teşekkür konuşması yaptı. İnegöl Belediyesine Ve Kent Konseyine teşekkür etti. Ramazanda yapacakları iftar programına tüm katılımcıları davet etti.

Daha sonra İnegöl Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah kürsüye çıktı. Yaptığı konuşmada;İnegöl ün ticari, tarım ve turizm kenti olarak her geçen gün daha da büyüdüğünü belirtti. Kent Konseyinin yaptığı özgün çalışmaları anlattı. İstanbul’daki hemşerileri ile Daha sağlam köprüler kurmak gerektiğini söyledi. Türkiye dâhil, Kafkaslar, Balkanlar ve son yıllarda da orta doğudan gelen binlerce misafirin İnegöl de huzur içinde yaşadıklarını belirtti. Ve bundan dolayı herkesin bu kente bir vefa borcunun olduğunu söyledi.

Daha sonra Kent konseyi ve İnegöl Belediyesi öncülüğünde, Kent Konseyi Tarih Turizm Çalışma Grubu Başkanı Turhan Şahin "1299 dan günümüze 1299 İnegöllü" (İnegöl Ansiklopedisi) kitabını imzaladı. Kitap içerisinde yer alan yaklaşık yüz kişiye imzalı kitaplar verildi. Çokça Anıların canlandığı programda zaman zaman duygulu anlar da yaşandı.

Dernek başkanı Mehmet Ünlü 'nün Haydar CERRAH ve Turhan Şahin e Günün anlamını ifade eden plaket takdim etti.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.