İnegöllülerin duble yol işkencesi TBMM gündeminde

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu İnegöl-Yenişehir yolu arasında yapılan hataları TBMM’de gündeme getirerek Hamzabey Mahallesinin probleminin çözülmesini istedi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Ara 2018 / Cmt 11:05 |
/ 16.316 Kez Okundu
| |
Bursa’nın İnegöl ve Yenişehir ilçeleri arasında ulaşımın daha hızlı ve konforlu bir şekilde yapılabilmesi için yapılan 6 kilometrelik yol 980 nüfuslu Hamzabey Mahallesi sakinleri için işkence haline gelmişti.
Yenişehir istikametinden gelip Hamzabey’e giriş yapmak isteyen sürücüler, araçlarıyla 4 kilometre ilerideki kavşaktan geri dönüş yapıp mahalleye girebiliyor. Mahalleli aylardır tamamlanmayan yolun trafiğe açılan bir bölümünde yapılan plan hatası nedeniyle fazladan 4 kilometre yol gitmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

BURADA BİR YANLIŞLIK VAR

Konuyu TBMM’de gündeme getiren CHP Bursa milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu yetkilileri sorunu çözmeye davet ederek “Bursa’nın İnegöl ve Yenişehir ilçeleri arasında bir duble yol çalışması var kim gidip görse burada bir yanlışlık olduğunu anlar. Duble yol duble işkenceye dönmüş durumda yol yapılırken bin nüfuslu Hamzabey Mahallesi yok sayılmıştır. Hamzabey sakinleri evlerine gidebilmek için kuralları hiçe sayıp canlarını tehlikeye atmak zorunda kalıyor. Çünkü mahallelerinin yolu duble yol yapılırken göz ardı edilmiş. Ortada bir mahalle var ama girişi yok. İş yapmak önemli ama kötü iş yapmak vatandaşa eziyete dönüşüyor, yetkileri sorunu çözmeye davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.

CANLARINI HİÇE SAYIYORLAR

Hamzabey Mahallesi’nde ikamet eden ve iş için 2. Mobilya İhtisas Sanayi Bölgesi’ne giden işçiler, gece mesai bitiminde büyük çileler çekiyor. Servis araçları yada özel araçları ile evlerine gitmek için yola koyulan işçilerde Hamzabey Mahallesi’ne varmak için büyük güçlükler yaşıyor. Kurallara uymayıp kestirme olsun diye yasak olan bölgeden dönüş yapan sürücüler ise canlarını hiçe sayıp diğer sürücülerinde can güvenliğini tehdit ediyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
/ 10 Ara 2018 / Pzt 03:47
EEE NE OLDU NURAY HANIMA MADALYA MI TAKTILAR ? HAmzabey ne bilem ben der. Nereye verecez der yine AKP ye destek olur.Bırakın 154 km öteden dolaşsınlar müstehak