İnegölspor’un yeni başkanı Kani Ademoğlu oldu

İnegölspor’un gerçekleşen tarihi kongresinde Kani Ademoğlu ile Kemal Aydın’ın listelerinin yarıştı. Tarihi kongrede kazanan Kani Ademoğlu oldu.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
10 Ağu 2020 / Pzt 23:22 | Son Güncelleme: 11 Ağu 2020 / Sal 08:19
/ 11.824 Kez Okundu
| |
Beşinci Mevsim Kültür ve Sanat Merkezinde pandemi kuralları dahilinde yapılan kongreye, İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü, Ak Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdan, STK temsilcileri ve çok sayıda İnegölsporlu katıldı.

Yapılan oylama sonucunda Kani Ademoğlu 154 oy alırken Kemal Aydın ise 106 oy aldı. İki oy ise geçersiz sayıldı.

ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERDİK
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından yönetim kurulu faaliyet raporu okunup ibraz edilerek mevcut başkan Münür Kanar aklandı. Akabinde konuşma yapan Kanar, “İnşallah böyle bir tabloyu ilerleyen yıllarda da yaşarız. Bugüne kadar kulüplerde başkan adayları yoktu. Bizler birleştik bütün olduk. İnegöl için ne yaparız dedik. Herkes bize destek verdi. Bizler de onlara layık olabilmek için elimizden gelen gayreti gösterdik ama maalesef Antalya’da play off maçında elendik. İnşallah bundan sonraki gelecek başkanımız bizlere aynı heyecanları yaşatır. Burada kaybeden olmayacak, kazanan ise İnegölspor olacak. Antalya’ya giderken 84 bin lira otel parası zor bulduk İTSO başkanımız sayesinde ama bizimle alay geçenler oldu üzüldük. Bağış için açıklama yapan kurumların Manisa maçı için yapması daha güzel olurdu hem biz de maça adapte olurduk” dedi. 
MADDİ VE SOSYAL AÇIDAN ZOR BİR SENEYDİ
Ardından konuşan İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, “İnegölspor kongremize hoş geldiniz şeref verdiniz. Yorucu ve zor bir sezonu geride bıraktık. Öncelikle play off başarısı sağlamış İnegölspor’u tebrik ediyorum. Maddi ve sosyal açıdan zor bir seneydi. Buna rağmen play off oynamak başarıydı. İnegölspor’a katkı sağlayan kişi ve kurumlara da ayrıca teşekkür ediyorum.  İnşallah bu heyecanlı süreçten sonra seçilen başkan iki sene güzelce devam eder. İnegölspor şehrin markasıdır ve değeridir. İnegölspor’a destek vermek ve her daim yanında olmak bizim boynumuzun borcudur. Kongremiz her iki başkan adaya da hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

GEÇMİŞTEKİ BAŞARILAR GELECEĞE IŞIK TUTMALI
İnegölspor’un İnegöl için önemli bir değer olduğunu ifade eden İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Nasıl ki mobilyamız, tarımımız, köftemiz, sanayimiz ve insani değerlerimizi konuşuyorsak İnegölspor’da şehrimizin önemli markası. Bizler ilçe olarak gözüksek de 300 bin nüfusuyla ticaretiyle çok büyük bir şehiriz. Gönül ister ki takımımız daha üst liglerde oynasın. Bu neden olmasın gerçekten de koordineli çalışılarak olabilir. Burada bence geçmişin parolalarını ve şifrelerini iyi çözmek gerekiyor. Geçmişteki başarılar geleceğe ışık tutar. Geçmişte birçok futbolcularımızı üst liglere transfer ettik. Bu söylediğimiz şeyleri başarabilmek için kenetlenmemiz gerekiyor. Başarı için birlik olmak şart. İnegölspor’u dizayn etmek ve zarar vermek gibi bir düşüncemiz olamaz. İnegölspor’a ne kadar katkı sunabiliriz fikriyle çalışıyoruz. İnşallah bu birlik ve beraberlik bir güzeliğe vesile olsun. Biz seçilecek arkadaşlarımız için her türlü desteği vermeye hazırız. Ortak akılla ve birliktelikle çözülemeyecek hiçbir şey yoktur. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konutu.

SEÇİLEN KULÜP BAŞKANI HERKESİN BAŞKANIDIR
Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “Bu akşam İnegölspor’un kongresi var ve bizler de burada bulunduk. Benim özellikle İnegölspor ile alakalı birisi başkan olsun diye bir planım yoktur. Seçilen kulüp başkanı herkesin başkanıdır ve bizler de ona kanuni çerçevede destek vereceğiz. Bursaspor’da da bir kongre olacak ve orada da inşallah hayırlı bir sonuç olur. Birçok amatör kulüp var ve hepsinde emeğimiz ve katkımız var. Çünkü biz büyükşehir belediyesiyiz ve bir yerlere destek vermeye çalışıyoruz. Tabi başka önceliklerimiz de var ama buna rağmen sporla alakalı bir heyecanımız da var. Futbol dünyadaki en popüler spordur. İnşallah Bursa bu değerleri yükseğe taşır. Ben kulübe hizmet veren bütün başkanlara çok teşekkür ediyorum. Vefat edenlere de Allah rahmet eylesin hepsi sıkıntı çekti.  Şükürler olsun İnegölspor’da bugün yine iki tane başkan adayımız var ve bu seçim yapılmaya çalışılıyor. Yeni İnegöl dediğimiz projede de İnegölspor’a ait tesislerimizi bitirip İnegölspor’a teslim edeceğiz. Bu seçim bu akşam biter ve herkes yarın kırılmadan dökülmeden işine ekmeğine bakar. Ben böyle bir şey yapılmayacağını kimsenin kimseyi kırmayacağına da biliyorum. Sıkıntılı sürece rağmen bu bayrağı bir adım ileriye taşıyan Münür Kanar’a da özellikle teşekkür ediyorum. Alper Taban’ın farklı benim farklı adayları desteklediğimiz gibi söylentiler kulağımıza geldi böyle bir şey asla doğru değildir. Alper Taban benim kefil olduğum insandır kardeşimdir aramızda sorun olması mümkün değildir. Seçilen başkan İnegölspor’un başkanı olacaktır bize desteklemek düşer. Allah yardımcıları olsun” dedi

İNEGÖL İÇİN NE GEREKİYORSA YAPARIZ
İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü, “Bu kongrenin öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. İnegölsporumuz’un tarihine baktığımızda 1923’lere kadar gidiyor ve başarılarla dolu. Türkiye’de 150’nin üstünde takım olduğu bir ortamda birçok sorun görüyoruz. İnegölspor’da da sıkıntılar olabilir. İnegöl için ne gerekiyorsa biz kendimize düşeni yaparız. İnegölspor’un kendi kaynağını oluşturması lazım. İnegölspor’da başarıyı yakalayabilmemiz için gelir kaynaklarının artması gerekir. Bugüne kadar görev yapan herkese de çok teşekkür ediyoruz. İnegöl mobilyada, tarımda nasıl başarılıysa sporda da başarılı olmalı. Bu ortam İnegöl’de var. Bu bir seçimdir hiç kimse kaybetmeyecek ama İnegöl kazanacak. Bizler de övüneceğiz. İki tane başkan adayı olması da çok gurur verici, ben ikisine de çok teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum. Ben koronavirüs ile mücadele sürecine de değinmek istiyorum. Lütfen maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyalım. Bana bir şey olmaz diyenler yanılırlar. Tekrardan seçilecek olan yönetime başarılar diliyorum” dedi.

İNEGÖLSPOR’U YÖNETMEYE TALİBİZ
Yönetim kuruluyla birlikte sahneye çıkan başkan adayı Kani Ademoğlu; “Gerçekleştirmekte olduğumuz kongre hayırlı olsun. İneglöspor’a değer vermiş tüm sevdalılara çok teşekkür ediyorum. Bizim İnegölspor’a sevdamız çocukluktan gelmiştir. Bugün ben ve arkadaşlarımız bütün fedakarlıklar yaparak İnegölspor’u yönetmeye talibiz. Taktir edersiniz ki İnegölspor ulusal çapta bir marka değerine sahiptir. Günümüz dünyasında bir şehrin bilinir olmasını sağlayan önemli faktörlerden biri de futboldur. Bir kulüp için en önemli konu idari ve mali disiplini sağlamaktır. Biz bunun için planlamalar yapıp çalışmaya talibiz. Biz bu projeler için gerekli hazırlıkları yaptık. Biz, sizlerden güven oyu alırsak  çalışmalarımıza başlayacağız.  Uzun zamandır projemiz olan resmi store mağazamızı takımımıza kazandırmak istiyoruz.  Stadyum projemizi de hayata geçirmek istiyoruz. Ben ve ekibim hayallerimizi gerçekleştirmek adına desteklerinize talibiz” dedi.

DERDİMİZ İNEGÖLSPOR
Akabinde yönetim kuruluyla birlikte sahneye çıkarak konuşma yapan diğer aday Kemal Aydın ise, “2017 sezonunda yönetimde basın sözcüsü olarak görev yaptım. O dönemde başarılı da olduk 58 puanla görevi bıraktık. O dönemde yapmış olduğumuz çalışmalarımızı kısıtlı bütçe ve kısıtlı kadroyla başardık. Bunun tek nedeni ise birliktelikti. Bizim amacımız bu yola daha önceden de çıkacaktık ama mevcut listelerden dolayı çıkmadık bugüne nasip oldu. Biz ayrıştırma yapmıyoruz bizim derdimiz İnegölspor. İnegölspor’da geçmiş dönemlerde başkanlık yapanlara da çok teşekkür ediyorum. Ölmüş olanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Allah hepsinden razı olsun. Bordo beyaz demek birleştirmek demektir. Bütün herkesi birleştirir. Ben de listemi oluştururken buna dikkat ettim ve her camiadan insanı aramıza aldım. Biz konuyu belediye başkanımız Alper Taban ile de görüştük. O da bize her iki listeye de eşit olduğunu söyledi. Biz de kendisine teşekkür ettik.  Biz küllenmiş olan bu ateşin külünü üfledik ve şu anda İnegöl’de İnegölspor konuşuluyor. Kani kardeşimizle güzel bir seçim süreci yaşadık. Bu seçimin kaybedeni olmayacak her türlü kazanan İnegölspor olacak. Kani kardeşimizle gerçekten de güzel bir bütünlük sağladık. Sen ben yok İnegölspor var” dedi.

KANİ ADEMOĞLU’NUN LİSTESİ 
Kani Ademoğlu başkanlığındaki yönetime Eşref Yiğit, Aziz Bolat, Abdurrahman Maksutlar, Sedat Esadi, Ozan Can, Ali Ezim, Ali Şahin, Mustafa Arıcı, Mustafa Şeşka, Cihan Bozacılar, Volkan Kardeş, Cüneyt Öztürk, İbrahim Işıkoğlu, Mehmet Özdamar, Tufan Tutumlu ve Aziz Sezikli seçildi.
 Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.