İşte dolandırıcıların yeni yöntemi!

Dolandırıcıların yeni hedefi deprem oldu. Depremi fırsat bilen dolandırıcılar 'Depremin yeri ve zamanını söyleyelim' yalanıyla para topladılar.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
24 Mar 2023 / Cum 10:36 |
/ 5.588 Kez Okundu
| |
Türkiye'yi vuran deprem fırtınasını fırsat bilen dolandırıcılar, boş durmuyor. Şimdi de 'Parayı verin, size depremin yerini ve zamanını söyliyeyim' sahtekarlığı başladı. Deprem falcılarına parasını kaptıranların sayısı çığ gibi büyüyünce savcılık harekete geçti.

ÖZEL PAKET DİYEREK FİYATI ARTTIRIYORLAR

Uzmanların açıklamalarına aldırmadılar, 'Depremin yeri ve zamanını söyleyelim' yalanıyla para topladılar. Dolandırıcıların ilk durakları sosyal medya hesapları. Buralarda özel cihazlara sahip olduklarını ve depremi önceden bildiklerini söylüyorlar. Tuzağa düşürdükleri kişileri WhatsApp gruplarına davet ediyorlar. Hatta o gruplara girişte bile ücret talep ediyorlar. Bazı dolandırıcılar özel paket diyerek fiyatı arttırdıkça artırdı.

"AYLIK 50 TL AMA 4 AY SONRA ARTTIRABİLİRİZ"

Show Haber'in haberine göre deprem araştırması olduğunu iddia eden şahıs, "Burada şu büyüklükte bir deprem gelebilir diyoruz. Bizim yaptığımız bilimsel bir çalışma. Mesela Pazarcık'ta, İskenderun'da, Reyhanlı'da grup üyelerimiz sağ çıktı. Gruplara dahil olmak için aylık 50 TL. Cüzi ama belki 2-3 ay sonra veya 4 ay sonra arttırabiliriz bunu. Bizim amacımız sizin tedbir almanızı sağlamak. Biz orada paylaşımlar yapı

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.