İşte kampüsün gurur tablosu

Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü’nde eğitim gören 155 öğrenciye onur belgesi verildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
16 Oca 2020 / Per 14:38 |
/ 633 Kez Okundu
| |

TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİM
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan Hacı Sevim Yıldız-1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Müslim Serbest, “Öncelikle bu konuşmamı kampüste bulunan tüm okul müdürü arkadaşlarım adına yaptığımı belirtmek istiyor ve hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Hayırsever işadamı Mehmet Yıldız tarafından yaptırılıp İnegöl ve Türk Milli eğitimine kazandırılan Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsünde 2013-2014 öğretim yılından itibaren eğitim ve öğretim çalışmalarını hep birlikte yürütüyoruz. Kampüsümüzde 2 bin 625’i mesleki eğitim, bin 12’si okul öncesi eğitim olmak üzere toplam 2 bin 726 öğrenci eğitim almaktadır. Bu öğrencilerimizden 155’i özürsüz olarak devamsızlık yapmamış olup, birazdan kendileri onur belgesiyle ödüllendirilecektir. Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren velilerimizi kutluyor ve teşekkür ediyorum. Sözlerime burada son verirken bu törenin hazırlanmasında emeği geçen başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Ali Doğru olmak üzere tüm okul müdürü ve öğretmen arkadaşlarıma, katılımınızdan dolayı siz sayın protokol üyelerine teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

HEPSİNİ TEBRİK EDİYORUM
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru ise, “”Önemli bir proje olma özelliği taşıyan Mesleki Eğitim Külliyesini, milli eğitim teşkilatımıza kazandıran çok önemli hayırsever iş adamımız Mehmet yıldız beyefendiye şükranlarımı sunuyorum. İyi ki bu kampüs İnegöl’e kazandırıldı ve okul müdürümüzün de bahsettiği gibi 2013-2014 yılından itibaren faaliyetleri devam ettiriyor. Hızla değişen, gelişen ve büyüyen bir ülkede yaşıyoruz. Sanayide ve teknolojide gün geçtikçe yeniliklerle karşı karşıya olduğumuzu hepimiz biliyoruz. Bunlara uygun olarak yine büyüyen, gelişen bir ilçede birlikte yaşıyoruz. Biz milli eğitim teşkilatı olarak tüm okullarımızla ve özellikle son dönemde gelişen yeni teknolojiyle birlikte, kendimizi yenilemek zorundayız. Hepimizi heyecanlandıran elektrikli otomobil fabrikası yapılacak. Bunun projesi bizi heyecanlandırdı. Özellikle mesleki eğitim alanlarında faaliyet gösteren okullarımızı heyecanlandırdı ve bununla ilgili olarak da sayın Bakanımız, sosyal medyadan takip etmişsinizdir, bir meslek lisesi bünyesinde elektrikli araçlarla ilgili yeni bir alanın açılacağı müjdesini sizlere vermiş olduk. Şunu demek istiyorum; gelişen, yenilenen, sanayide ve teknolojide, ticarette gelişen, yenilenen bir ilçede, biz milli eğitim teşkilatı olarak tüm okul müdürlerimizle, tüm öğretmenlerimizle şunu sorgulamalıyız; bu gelişime, bu yeniliklere millet olarak, sektörün ihtiyacına karşılık verebilecek durumda mıyız? Evet, ben tüm gönül rahatlığıyla mesleki eğitim kampüsü olarak buna hazır olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Çünkü 6 meslek lisemiz bugün Türkiye’nin değerli alanlarımızla, ürünlerimizle hizmet vermeye devam ediyor. İnşallah bundan sonrada arkadaşlarımızla bunu birlikte başaracağız. Bunun için disiplinli çalışmanın önemli olduğunu düşünüyorum. 2 bin 700 öğrencimiz var. Ve geçen hafta okul öğretmenleri arkadaşlarımızla görüştüğümüzde hiç devamsızlık yapmayan öğrencimizin olduğunu öğrendim. Bir derse bile geç kalmamış, devamsızlık yapmamış, tüm derslerini takip etmiş. Bunun gibi güzel öğrencilerimiz önümüzdeki sene artacaktır. Ayrıca her gün çocukları ayrıca okula gelmesini sağlayan, derse devamını sağlayan anne ve babaların gününü kutluyorum teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından özürsüz devamsızlık yapmayan 155 öğrenciye onur belgesi verildi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.