İşte Türkiye'nin yerli ve milli kolası! Coca Cola'ya rakip oluyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
16 Kas 2023 / Per 15:38
/ 41.193 Kez Okundu
| |

Türkiye'de İsrail'e destek olduğu gerekçesiyle Coca Cola gibi markalara boykot başlatıldı. Bir firma yerli ve milli kola üretti. Bahsi geçen kolanın bu tarihte tüm marketlerde satılmaya başlayacağı söyleniyor.

Türkiye'de büyük bir boykot kampanyası başlatıldı. Filistin'e saldırı düzenleyen İsrail boykot ediliyor. İsrail destekçisi firmalar boykot listesinde. Ülkemizde en çok tercih edilen içecekler arasında yer alan Coca Cola'da boykot ediliyor.

Vatandaş ise bu yüzden yerli ve milli kola gazlı içecek markalarını aramaya başladı. Türkiye'de üretilen Cola Turka var. Ancak bu marka da Japonlara satıldı. Yerli sermaye ile üretim yapan bir firma arayışı devam ediyor.

Vatandaş ise bu arayışına karşılık bulmak istiyor. Beklentiler yüksekken Türkiye'nin yerli ve milli kola ürettiği duyuruldu.

Bahsi geçen bu kolayı Türkiye'nin meyve suyu markası Meysu üretti. 1948 yılında kurulan Meysu fazlı içecek alanına yatırım yapma kararı aldı.
Söz konusu yatırım kapsamında yerli ve milli kolanın üretimi gerçekleştirildi.

Son teknoloji fabrikada üretilen kola 2,5 litrelik şişelerde satışa sunulacak. Yerli kolanın kısa sürede tüm Türkiye'deki marketlerde satışa sunulması bekleniyor.

Ayrıca Meysu mandalinalı gazlı içecek, portakallı gazlı içecek ve gazoz üretti. Bu ürünler ise 1,5 litrelik şişelerde satılacak.
Herkesin merak ettiği yerli 2,5 litrelik Meysu kola ise bazı marketlerde 32 liradan satışa sunuldu. Söz konusu fiyatın Türkiye genelinde aşağı yukarı bu seviyelerde olması bekleniyor.

Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Cola sever / 21 Kas 2023 / Sal 13:06
Herhalde fiyatta Coca-Cola ile rakip olacak. Görüntüye baksan 100 TL ye bionluk üzerinden birisine cizdirilmis. Fiyattan başka hiçbir şekilde rakip olamaz
Mehmet Can / 19 Kas 2023 / Paz 09:47
32.50 liralık neyi varmış fırsatçılık değilmi bu neden 20 tl değil
Mustafa göze / 20 Kas 2023 / Pzt 04:05
Yanlış bilinen bir şey var ama burda ben kayseriliyim ve meysu markası yıllardır kola üretir gerçekten tad olarakta coca colayı asla aratmaz keza mandalina gazozuda öyle bunlar zaten yilllardir uretiliyor