İYİ Parti Bursa’ya İnegöl damgası

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı seçimlerine İnegöllüler damgasını vurdu. Yeni başkan Selçuk Türkoğlu olurken yönetiminde İnegöl’den 3 isim yer aldı. Genel merkez delegeliğine ise İnegöl’den 4 isim seçildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
17 Ağu 2020 / Pzt 09:30 |
/ 3.032 Kez Okundu
| |
İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi'nin kazanan ismi belli oldu. Mevcut İl Başkanı Dr. Yahya Bahadır'ın aday olmadığı kongrede 587 delege oy kullandı. 348 delegenin oyunu alan Selçuk Türkoğlu İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı görevine geldi.
 
Türkoğlu açıklamasında, "İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı'na her kesimden mağdurun yanında verdiğim mücadelemle huzurunuzdayım. İYİ Parti'yi Bursa'da herkese anlatmak, İYİ Parti'nin Türk demokrasisinin oksijen çadırı olduğunu anlatmak, vatandaşın kendini güvende hissedeceğini ifade etmek üzere huzurunuzdayım. Yorulmak bilmeksizin ev ev Bursa'yı arşınlamak için buradayım. Kimseyi ötelemeden, yüzümüzden tebessümü eksiltmemek için huzurunuzdayım. Aziz Türk milletinin bize verdiği bu millet adına, sesiniz olmak, daha etkin bir muhalefet olmak adına arkadaşlarımızla birlikte huzurunuzdayım." dedi.
 
Konuşmaların ardından yapılan oylamada Selçuk Türkoğlu 348 oy alırken, Yüksel Yılmaz 247 oy aldı. İnegöl teşkilatından İbrahim Şimşek, Mine Ezim Parlar ve Yavuz Sümer Bursa İl Başkanlığı yeni yönetimde yer alırken, Üst Kurul (Genel Merkez) Delegeliklerine ise, İYİ Parti İnegöl İlçe Başkanı Fikret Fidan, Meclis üyeleri İsmail Karaman ve Regaip Korkmaz ile eski ilçe başkanı Müfit Besler seçildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.