Kent Konseyi’nden iyilik hareketi

İnegöl Kent Konseyi üyeleri tarafından kurulan iyilik hareketi çalışma grubu faaliyetlerine başladı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
11 Ara 2019 / Çar 15:20 |
/ 13.052 Kez Okundu
| |
Konuyla ilgili açıklama yapan İnegöl Kent Konseyi İyilik Hareketi Çalışma Grubu Başkanı Hatice Alkan, "İnegöl Kent konseyi iyilik hareketi çalışma grubu insanlara dokunmaya devam ediyor. İyilik hareketi çalışma grubu olarak amacımız insanların içinde varolan iyilik yapma duygusunu ortaya çıkarmaktır. Bu ortaya çıkınca toplumsal olan sıkıntıların çoğunun ortadan kalktığını göreceğiz. Aile kurumları daha sağlam,çevre ve hayvan hakları konusunda daha duyarlı, üreten ve kente daha da saygılı bireyler olacaktır.
İnsan ve çevre bizlere emanettir. Neyi verirsek karşılığını ona göre alırız. İnsan kıymetli bir varlık, en güzeline en iyisine layıktır. Ben değil, biz düşüncesiyle harekete geçmeliyiz. Bu kentte yaşayan insanlar bizim.
İyilik sadece maddi anlamda değil,doğru ve adaletle davranmak da iyiğin sonucudur.
Biz de bu çerçevede öncelikli olarak maddi anlamda insanlara faydalı olmaya çalıştık.Bu amaçla ısınmayan ev kalmasın diye yakacak yardımları yaptık. Çocuklarımız üşümesin diye mont ve bot yardımları yaptık.. Ocağımız aşsız kalmasın diye gıda yardımları yaptık. Üniversite öğrencilerimize arada maddi destek sağladık. Ve en önemlisi de güleryüzün sadaka olduğu bilinci ile insanları rencide etmeden, kapımızı her daim çalabilicekleri duygusunu vererek yaptık.
Bu kadar hayırlı işi yaparken de bunu İnegöl adına bir harekat gibi düşündük. Okullarımızla, esnafımızla,ev hanımlarımızla, çalışanlarımızla, derneklerimizle beraber yaptık. İyiliğin dalga dalga yayılmasını sağladık.
Burda şu kadar şu kadar yardım edildi diye sayı vermedik. Şiarımız bir dervişin de dediği gibi ''İnsan sevdiğine verdiğini sayar mı?''

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.