Kılıçdaroğlu'ndan Bursa açıklaması

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Kılıçdaroğlu'ndan Bursa açıklaması
#İnegöl | Haber Merkezi
20 Mar 2024 / Çar 15:49
1 dk okuma / 1.649 Kez Okundu
| |

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart yerel seçimleri hakkında konuştu. Kılıçdaroğlu, parti içi çatışma ve CHP'nin seçim kaybı iddialarını kesin bir dille reddetti.

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart yerel seçimlerine dair Halk TV yazarı Fikret Bila'ya çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, CHP'nin mevcut 11 büyükşehir belediyesine Bursa ve Balıkesir gibi önemli büyükşehirlerin de ekleneceğine inandığını belirtti.

'BURSA VE BALIKESİR'İ CHP KAZANACAK'

Kılıçdaroğlu, hakkında çıkan, CHP'nin yerel seçimleri kaybetmesi ve ardından kurultaya gitme planları yaptığına dair iddiaları kesin bir dille yalanladı. "Bunlar iktidar kaynaklı asparagas haberler. Hepsi uydurma haberler," diyerek iddialara net bir şekilde cevap verdi. Kılıçdaroğlu, bu tür haberlerin, parti içinde bir çatışma varmış gibi bir hava yaratmak için iktidar tarafından yayıldığını öne sürdü.

'TÜRKİYE'NİN KURTULUŞU CHP'DE'

Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde CHP'nin stratejisi hakkında konuştu. İktidarın demokrasi ve ekonomi yönetimindeki başarısızlıklarını eleştirerek, Türkiye'nin kurtuluşunun ancak CHP ile mümkün olabileceğini vurguladı. CHP yönetimindeki belediyelerin sosyal belediyecilik anlayışıyla önemli hizmetler sunduğunu, pandemi ve deprem gibi felaketlerde hükümetten daha etkili çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.