Korkutan açıklama, en çok kanser İnegöl’de gözüküyor

İYİ Parti Genel Başkanları ve Bursa Milletvekilleri Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ve Ahmet Erozan’ın da katıldığı dijital basın toplantısına İnegöl’den gazeteci Cem Taşkıner katıldı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
04 Tem, 2020 / Cmt 19:50 |
/ 28.902 Kez Okundu
| |
Bursa’nın sorunlarının konuşulduğu toplantıda Genç Gazete Yazı İşleri Müdürü Cem Taşkıner İnegöl’deki hava kirliliğini gündeme taşırken, valiliğin kömürü yasaklamasına rağmen İnegöl’de kaymakamlık tarafından kömür dağıtıldığını söyledi.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Doktor Yahya Bahadır “Bu Bursa’nın en önemli sorunlarından bir tanesi de hava ve çevre kirliliğidir. Bursa’da en çok hava kirliliği İnegöl’de gerçekleşmekte. Bir hekim olarak söylüyorum İnegöl ilçemizdeki hastalıkların KOAH ve özellikle akciğer kanserinin en yüksek görüldüğü yöre olarak biliyoruz. Burada etkenin özellikle İnegöl’ün yanındaki OSB ve buradaki bacalarda da daha çok mobilya üretiminde kullanılan boya ve solventlerin gazlarının direk akciğer kanserine ve bu tip hastalıklara sebep olduğu bilimsel bir gerçektir.  İnegöl’ün hava kirliliği acilen gündeme alınıp çözülmesi gereken bir problemdir. Kömür dağıtımı da buna ilave olan bir yük. Sonuçta oradaki sanayinin emisyon gazlarının mutlaka ölçülüp ona göre standartlara uygun hale getirilmesi şarttır. Doğalgazın yaygın hale getirilmesi gerekmekte. Devlet milletine yardım edecekse kömür dağıtarak değil havayı ve kendini zehirleyerek değil, doğalgaz ücretini kendisi bir şekilde karşılayarak yapabilir.” dedi

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Samet / 04 Tem, 2020 / Cmt 22:55
Normal değil mi ? Sanayi yapılmayan yer mi kaldı ? Başkan çıksın caddede dolaşıp şov yapmaya devam etsin. Ciddi olan gider ilk o fabrikalara filitre taktırır denetler. Ama ahtım var hakkımı helal etmiyorum. 10 senede yeşil inegöl gri inegöle döndü.
kemal / 04 Tem, 2020 / Cmt 23:44
İnanın gerçekten ihtiyacı olanlara sözümüz yok ama 1 aileden 2 kişi çalışıp da günde 2 paket sigara içen aileye bile kömür yardımı yapılıyor bunun hesabını acaba nasıl verecekler yarın mahşerde yenice köy mahallesinden bahsediyorum verilen yardımlar tekrar araştırılsa keşke gerçekten ihtiyacı olanlara verilse keyfe keder gümde 30 tele den 900 tele den sigaraya vereceksin 1000 tele verip de yılda 1 ton kömür almayıp devletten kömür alacaksın sonra Devlet bize bakmıyor diyeceksin hesap var mizan var mahşer ver umarım yetkililer hanede çalışan sayısına göre gelirine göre yardımlar yapılır gerçekten ihtiyacı olmayanlarda alıyor 3 kat evi olan kapıda arabası olan adama yardım düşmez değil mi muhtarım ?????
Yb / 05 Tem, 2020 / Paz 16:49
Koah ve diğer kanser hastası tedavisi için İNEGÖL OYLAT KAPLICALARININ OLDUĞU BÖLGEYE BİR ONKOLOJI HASTANESİ AÇILMALIDIR.. Belediye başkanımız ve meclis üyeleri bu senelerdir söylediğim projeyi hayata geçirmelidirler... Kaldırım taşları ile uğraşmayı bırakmalıdırlar....