Kovid testi yapan hastanelere kötü haber

Sağlık Bakanlığı, son günlerde korona testi için belirlenen fiyat tarifesine uymayan kuruluşlar hakkında gelen şikayetler üzerine harekete geçerek valiliklere yazı gönderdi. Buna göre, test için belirtilen 250 TL fiyat tarifesi dışında ücret alan kurumlara yaptırım uygulanacak. Fazla alınan ücret ise vatandaşa iade edilecek.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
22 Kas 2020 / Paz 14:05 |
/ 8.676 Kez Okundu
| |
BELİRTİLEN ÜCRET DIŞINDA HERHANGİ BİR BEDEL TALEP EDİLEMEZ

Koronavirüs testi çalışmaya yetkili tüm sağlık kuruluşları için Kamu Sağlık Hizmetleri Fiyat Tarifesinde belirlenen fiyatlar üzerinden test ücretinin geçerli olduğu hatırlatılan yazıda, RT- PCR testi için bu ücret dışında herhangi bir bedel talep edilemeyeceği ve ilave ücret alınamayacağı vurgulandı.

FAZLADAN ALINAN ÜCRET İADE EDİLECEK

Mevzuata aykırı uygulamaların tespit edilmesi halinde idari para cezaları ve ilgili sağlık tesisi sorumluları hakkında idari yaptırımlar uygulanacak. Korona testi için fazladan alınan ücretin iadesi sağlanacak. Aykırı uygulamaların sürdürülmesi halinde ilgili birimlerin faaliyetlerinin durdurulması yönünde işlem yapılacak.

Reklam
İnegöl’de yüzlerce firmadan binlerce ürün arasından istediğiniz ürünü ister evinize ister iş yerinize sipariş verebilirsiniz İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.