Köylere, içme suyu olarak sulama suyu veriliyor

İnegöl’de Mezit Bölgesi’nde kurulan su fabrikasının, kaynak suyunu çekmesinden dolayı civar köylere sulama suyu, içme suyu olarak verilmekte.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
21 Ağu 2019 / Çar 08:37 |
/ 11.842 Kez Okundu
| |
İnegöl’de bulunan Mezit Mahallesi Muhtarı Remzi Kethüda köyün üstüne kurulan su fabrikasından dolayı sularının azaldığını civar köylere sulama suyunu verildiğini iddia etti.

ERİKLİ YÜZÜNDEN SU KALMADI

Erikli su fabrikasından dolayı köyün sularının azaldığını ifade eden Mezit Mahallesi Muhtarı Remzi Kethüda “Mezit’in aşağı mahallesinin içme suyu sıkıntısı vardı su çamurlu akıyordu. Su alınırken kaynak olduğu biliniyordu daha sonra kaynak olmadığı ortaya çıktı.  Bu sorun ile alakalı bir çalışma yapıyoruz.  Aşağıdaki köylerde de bir sıkıntı var. Onlar bizden su istiyor ama bizim Mezit köyünde su kalmamış durumda. Erikli fabrikası ile anlaşmalar yapılmış kaynaklar verilmiş kalan içme suyu ve sulama suyu ancak bizim köyümüze yetiyor.  Fakat diğer köylerin içme suyu sıkıntısı devam ediyor.  “ dedi.

DİĞER KÖYLERE SULAMA SUYU VERİLİYOR

Diğer köylere Mezit’in sulama suyunun verildiğini söyleyen muhtar Remzi Kethüda “Arıtma geçici olarak yapıldı, BUSKİ’nin bir çalışma yapacağını buraya büyük bir arıtma tesisi yapacağını duyduk. Hatta 400’lük borular döşendi. Bununla alakalı pek bir bilgimiz yok. Mezit tarafından su alan 10 köye su veremiyoruz suyumuz yetmiyor keşke olsa da versek. Şuanda bizim sulama suyumuz var köye kalan bu su aşırı kireçli 10 köye buradan su veriliyor. Biz bu sulama suyunu kullanacağız 10 tane köye su kalmayacak.  Şuan 10 tane köy Mezit köyünün sulama suyunu kullanıyor. Geçen bunun toplantısını yaptık yetkililer bu durumu biliyor çözüm bulmaya çalışıyorlar. Artık ne yapacaklar onlar daha iyi biliyor.” İfadelerini kullandı.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Mehmet Karlık / 21 Ağu 2019 / Çar 12:30
Aynen ben Malatya Bostanbaşı mahallesi de otuyorum bizde sulama için açılan sontajda içme suyu veriliyor