Kudüs sergisine İnegöllülerden yoğun ilgi

Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesi, Çarşı merkezinde ‘Kudüs’ konulu resim sergisi açtı. Sergiye vatandaşın ilgisi yoğun olurken; Kudüs’ün tüm Müslümanların ortak derdi olduğu vurgulandı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
10 Haz 2021 / Per 18:27 |
/ 865 Kez Okundu
| |
Kuyumcular Çarşısı girişinde izlenime açılan serginin açılışında konuşan Şube Başkanı Yakup Tokgöz, “Kudüs kıyamete kadar inananlara ortak imtihandır. Filistin topraklarının, çevresi mübarek kılınmış Mescidi Aksa’nın işgal altında olması, Mescidi Aksa’nın altının Siyonistlerce oyulması sadece Filistinlilerin değil tüm Müslümanların sorumluluğundadır. Filistin konusunda bireylerin, sivil toplum kuruluşlarının ve Müslüman devletlerin ayrı ayrı sorumlulukları vardır.”

 

“Bireyler dualarıyla, maddi ve manevi yardımlarıyla Filistin’e destek olma çabası içinde olmalıdırlar. Sivil toplum kuruluşları her fırsatta Kudüs davamızı canlı tutacak faaliyetler düzenler, Kudüs’ü hem fertlerin hem de basının gündemde tutar, maddi yardımları organize eder. Müslüman devletler ise tüm bu çalışmaların ötesinde daha etkin adımlar atmalıdır. Rahmetli Erbakan Hocamızın dediği gibi İsrail güçten anlar. İsraile anlayacağı dilden cevap verilmelidir. Müslüman devletler, özellikle İslam âlemine liderlik yapması gereken Türkiye, israili kınamaktan öteye geçmeli yol haritası belirlenmeli ve fiili adımlar atmalıdır.” diye konuştu.

 

Mescidi Aksa’nın müminlerin izzeti olduğunun altını çizen Tokgöz, “Aksa’nın içinde artık katil israil askerlerinin ayak izlerini görmek istemiyoruz. Peygamber efendimiz aleyhisselam Mescidi Aksa eteklerinde kıyamete kadar düşmana karşı sabit duracak cihad edecek bir topluluğun olacağını bildiriyor. Filistinliler kıt imkânlara rağmen terörist İsrail’e karşı sorumluluklarını yerine getiriyor. Bizler de fert, sivil toplum kuruluşları ve devlet olarak maddi, manevi ve fiili sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Özgür Kudüs’e tez zamanda ulaşma duasıyla bugün ilk kıblemiz olan Kudüs’ümüzü bir kere daha hatırlamak Kudüs davamızı canlı tutmak için Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesi olarak Kudüs konulu fotoğraf ve çalışmaların olduğu sergimizi açtık” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.